Ercan ÇELİK

Sayıştay'dan Büyükşehir'e kooperatif darbesi: “Bedel ödememizi istiyorlarsa öderiz” Sayıştay'dan Büyükşehir'e kooperatif darbesi: “Bedel ödememizi istiyorlarsa öderiz”

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nün uyardığı sağanak yağış bugün sabah saatlerinden itibaren tüm bölgede olduğu gibi Tire’de de etkili oldu. Gün içinde etkili olan sağanak yağış sonucunda, Tire’nin özellikle ova kesimlerinde yer alan Atatürk, Adnan Menderes ve Fatih Mahallelerinde, caddeler sular altında kaldı.

APARTMAN BAHÇELERİNİ SU BASTI

Ulaşımın da olumsuz etkilendiği bölgelerde, bazı apartmanların otopark olarak kullanılan bahçelerini su bastı. Atatürk Mahallesi’nde bir apartmanın bahçesinin suyla dolması sonucu, otoparktaki araçlar, binanın giriş kısmındaki eşyalar ve asansör zarar gördü.

EKİPLER MÜDAHALE ETTİ

Sağanak yağışta olumsuz etkilenen bölgelere Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler, su tahliye çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan Tire’de yağışın akşam saatlerinde de devam ettikten sonra yarın sabah saatlerinde bölgeyi terk etmesi bekleniyor.