• DOLAR 28,95 %0.14
  • EURO 31,83 %0.12
  • ALTIN 1.900,84 %0.20
  • BİST100 8.066,18 %-0.34
  • BITCOIN 38.278 %2.35
  • ETHERIUM 2.071 %2.23
34°
1 gün önce ETKİNLİK

Tire Belediyesi tarafından Babalar Günü’ne özel düzenlenen tavla turnuvasında 56 baba kıyasıya rekabet etti. Turnuva, Başkan Hayati Okuroğlu ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Zincircoğlu’nun açılış maçıyla başladı.

2 gün önce BELEDİYE

Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde asfalt yama çalışmasına başladı. Başkan Okuroğlu, “Şehir merkezinde ihtiyaç olan tüm güzergah ve noktalarda, yama çalışmalarını kısa sürede tamamlıyoruz.” dedi.

3 gün önce GÜNDEM

Gelir İdaresi Başkanlığı, yurt dışına çıkış harcı için yeni bir öneri gündeme getirdi. Öneriye göre, yurt dışı çıkış harcı 3 bin TL olacak ve bu tutar her yıl otomatik olarak artırılacak. Bu yöntemin devlete 6 aylık gelir etkisinin 12,5 milyar TL olacağı hesaplanıyor.

3 gün önce EKONOMİ

Mayıs ayında kredi kartı ile yapılan harcamaların yüzde 103 artış göstermesi sonucunda, kredi kartı kullanımını azaltmak amacıyla limit ve taksit sayılarında düzenlemeye gidilecek. Konuyla ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun önümüzdeki günlerde harekete geçmesi bekleniyor.

1 hafta önce EĞİTİM

Eğitim Sen Tire Temsilciliği, Öğretmen Zekai Kolay'ın yaralanmasıyla sonuçlanan olaya ilişkin açıklama yaptı. Sendika, "Karanlığa teslim olmayacağız." dedi.

1 hafta önce BELEDİYE

Kurban Bayramı için tüm birimleriyle hazır olan Tire Belediyesi, çevre ve halk sağlığı için de bayram boyunca 7/24 görevde olacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler güçlendirilerek, bayramda kurban kesiminden kaynaklı atıkların çevreyi kirletmemesi için yoğun mesai yapacak.

1 hafta önce GENEL

Eğitim İş İzmir 6 No’lu Şube Yönetim Kurulu, Öğretmen Zekai Kolay’ın yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Eğitim İş, yasal sürecin takipçisi olduklarını belirtti.

1 hafta önce BELEDİYE

Başkan Okuroğlu, öğrencilere karne hediyesi olarak, yıl boyunca kullanabilecekleri eğitici zeka oyunları platformu üyeliği hediye etti.

1 hafta önce EĞİTİM
1 hafta önce EĞİTİM

Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu, 2023-2024 eğitim öğretim yılının son günü bir mesaj yayınladı. Yüzbaşıoğlu mesajında öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik etti.

Vefatlar