banner277
banner264

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin idari binası açıldı

Tire Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin idari binası, düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.

banner288

Son dönemde birbiri üstüne yaptığı atılımlarla adından sıkça söz ettiren Tire Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, yeni idari binasını görkemli bir törenle hizmete açtı. Yeni Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Emniyet Müdürü Özgür Dinç, Oda Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programın ilk konuşmasını Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Hızlan yaptı. Konuşmasında sık sık birlik beraberlik vurgusu yapan Hızlan, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü;

“Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz idari hizmet binamızın açılışında bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini bizlerden hiçbir zaman eksik etmeyen siz değerli dostlarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bugün, 1984 yılında kurulan kooperatifimiz artık bitme noktasına gelmiş, yapı kooperatifi misyonunu tamamlayarak, site statüsüne geçmesi için önünde hiçbir engel kalmamıştır.

2010 yılında göreve geldiğimizde, yönetim kurulumuzla birlikte kendimize bir hedef koymuştuk. Kooperatifimizi 12-13 yıl gibi bir sürede tamamen bitirerek ortaklarımızın ve esnaflarımızın kullanımına açacaktık.
Bugün bu hedefe oldukça önemli ölçüde ulaşmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Şu anda inşaatını sürdürdüğümüz işyerlerimizi ve çevre düzenlemelerimizi de 2 yıl gibi kısa süre içerisinde tamamen bitirerek kooperatifimizin misyonunu tamamlayacağız.  Bizler bu işleri elbette tek başımıza yapmadık. Belediye Başkanımız Sayın Salih Atakan Duran başta olmak üzere geçmişteki başkanlarımız ve yöneticileriyle her daim iyi ilişkiler içinde olduk.
Onların her türlü desteklerini yanımızda hissettik. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e
İZELMAN ve İZBETON Genel Müdürlerimize ve önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocağlu’na huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Sayın Aziz Kocağlu’nun sanayimizin her karış toprağının asfaltlanmasında çok büyük emekleri vardır. Kendisine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Göreve geldiğimiz 2010 yılında, şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte kendimize bir yol haritası belirlemiş ve vaatlerimizi bir bildirge halinde kamuoyuna sunmuştuk. 
İzin verirseniz 12 yıl önce verdiğimiz sözlere ve bugün geldiğimiz noktaya kısaca bir göz atalım
O dönemde öncelikli hedefimiz, kooperatifimizin altyapı ve üst yapısını tamamlayarak modern bir proje hazırlamaktı. Kısa süre içerisinde bu sözümüzü tuttuk ve İZ-KA aracılığıyla altyapı, kanalizasyon ve kamera sistemlerimizi başarılı bir projeyle hayata geçirdik. Sanayi Sitemizin içerisinde asfalt yapılmayan yer kalmayacak demiştik ve şükürler olsun bu vaadimizi de yerine getirdik. Sadece asfaltla kalmadık elbette. Bunun yanında kaldırımlarımızı, bordür taşlarımızı kilit taşlarımızı tamamladık. Sanayi esnaflarımızın huzur içinde ibadetlerini yapabileceği bir cami sözü vermiştik. Çok şükür bugün cami sözümüzü de yerine getirdik. Şu anda yapımını tamamlamış olduğumuz sosyal tesisler bölümünde 150 kişilik kapalı 100 kişilik de açık alanı olan toplam 250 kişilik çok güzel bir mescidin yapımını tamamlayarak esnaflarımızın kullanımına sunuyoruz. İnşallah en yakın zamanda bir Cuma namazını hep birlikte burada kılmak nasip olur.  2010 yılında göreve geldiğimizde, ortaklarımız başta olmak üzere tüm halkımızın kullanabileceği bir aktivite merkezi sözünü vermiştik.

Bugün sadece Tire’nin değil, İzmir’in bile en büyük yazlık açık hava kır düğün salonunu bitirdik ve uygun şartlarla ortaklarımızın kullanımına sunduk. Yine o dönemlerde esnaf büfesi ve esnaf lokantası hayalimiz vardı. Bugün, ortaklarımızın ve esnaflarımızın gönül rahatlığıyla geleceği temiz ve ucuz restoranlar yaptık. Kooperatifimizin işleteceği bu işletmeler 15-20 gün gibi kısa süre içerisinde faaliyete geçiyor.  Yeşil dostu bir sanayi sitesi olacağız dedik ve uygun bulduğumuz her yere zeytin ağacı diktik. Sanayi Sitemizi güllerle çiçeklerle donattık. Kooperatifimize ait kiralık dükkânlar inşa ederek, gelirlerimizi artıracağımız ve giderlerimizi karşılayacağımız bir yapı oluşturacağımızın sözünü vermiştik.


Şu ana kadar kooperatifimiz bünyesine 8 adet dükkân kazandırdık. Bunlara ilave olarak 8-10 tane daha dükkanı yaparak kooperatifimizin bünyesine kazandırmayı hedefliyoruz.

Tüm bunlardan önemlisi, göreve geldiğimiz günden bu yana hayalini kurduğumuz modern bir idari hizmet binasını kooperatifimize kazandırmaktı. Bugün idari hizmet binamızı sitemizin en güzel yerine inşa ederek kooperatifimize kazandırmak bizlere nasip oldu. Bundan böyle üyelerimizin her an ulaşabileceği, gelip oturabileceği, derdini anlatabileceği modern bir idari binası var. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.  Az önce saydığım tüm bu eserler kooperatif üyelerimizin öz malıdır.

Bu eserlerin gerçek sahibi, hem maddi hem manevi anlamda elini taşın altına koyan üyelerimizdir.

Biz yöneticiler, bu güne kadar akılcı projelerle üyelerimizin tasarruflarına yön vermeye çalıştık.
Bugün geldiğimiz noktada ortaya çıkan bu güzel işler; birliğimizin, beraberliğimizin ve dayanışmamızın ne denli önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle;
Mübarek Ramazan Ayı arifesinde açılışını yaptığımız idari hizmet binamızın kooperatifimize, esnaflarımıza ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diler, katılımlarınız için hepinize tekrar şükranlarımı sunarım.”

Hızlan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Kaymakam Fatih Çobanoğlu, yeni hizmet binasının kooperatif yönetimine ve sanayi esnafına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından kurdele kesimine geçildi. Açılış kurdelesi protokol üyeleri ve davetliler tarafından kesildi. Protokol üyeleri, açılışın ardında yeni hizmet binasını gezdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274