banner277
banner264

Saruhanlı Belediyesi 3 ayda 9 mahalleyi Çanakkale’ye götürdü

Saruhanlı Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında 3 ayda 9 mahalleyi Çanakkale’ye geziye götürdü.Çanakkale ruhunu canlı tutmak için harekete geçen Saruhanlı Belediyesi, Çanakkale’ye geziler düzenleyip, vatandaşların şanlı...

banner288
Saruhanlı Belediyesi 3 ayda 9 mahalleyi Çanakkale’ye götürdü
banner291

Saruhanlı Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında 3 ayda 9 mahalleyi Çanakkale’ye geziye götürdü.

Çanakkale ruhunu canlı tutmak için harekete geçen Saruhanlı Belediyesi, Çanakkale’ye geziler düzenleyip, vatandaşların şanlı tarihimizin yazıldığı toprakları yakından görmesine imkan sağlıyor. Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatı ile organize edilen gezi kapsamında Çanakkale’ye giden Azimli, Nuriye, Çınaroba, Paşaköy, Gökçeköy, Aydınlar, Şatırlar, Seyitoba ve Adiloba halkı tarihi yarım adayı gezerek, duygu dolu anlar yaşadı. Başkan Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de ecdadımızın insanlık tarihinin en şanlı destanlarından birini yazdığını belirterek şunları kaydetti:“Çanakkale Türkiye Cumhuriyeti’nin önsüzüdür. Vatanımızın neredeyse her ailesinden, her köyünden bir yiğidinin şehit düştüğü cennet bahçesidir. Bütün milletimizin yüreğinin bir parçası bu şehirdedir. Çanakkale bizim manevi başkentimizdir. 250 bin şehidimizin, sayısız gazilerimizin ve ecdadımızın vatan ve Allah sevgisine karşılık olarak Cenâb-ı Allah’ın milletimize bahşettiği Çanakkale ruhu milletimizin ve bütün mazlum milletlerin manevi dinamiği olmuştur. Bizlerde bu kapsamda Çanakkale’ye geziler düzenleyip, vatandaşlarımızın oradaki manevi havayı tenefüs etmelerini sağlıyoruz. 3 ayda 9 mahallemizi Çanakkale’ye götürdük. Gelen talepler doğrultusunda diğer mahallelerimizi de belirli bir plan dahilinde Çanakkale’ye götüreceğiz"

Çanakkale Zaferinin, Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destan olduğunu belirten Yaralı, “Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275