banner277
banner264

Pınar Çocuk Tiyatrosu Tire Ve Ödemiş’te

“Oyun Treni” oyunu ile Türkiye turnesine çıkan Pınar Çocuk Tiyatrosu, başta İzmir olmak üzere Tire, Ödemiş ve Milas’da çocuklarla bir araya geliyor.

banner288
Pınar Çocuk Tiyatrosu Tire Ve Ödemiş’te
banner291

Türkiye’nin dört bir yanında 29 yılda üç milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesi kapsamında 9 – 16 Mayıs tarihleri arasında süt üretiminin başkenti İzmir, Tire, Ödemiş ve Milas’da  “Oyun Treni” isimli oyununu sergileyecek. Pınar’ın kurulduğu yıldan bu yana, özellikle süt aldığı üreticilerinin çocuklarına yönelik olarak gerçekleştirilen turnede 8 binden fazla çocuk, ücretsiz tiyatro izleme imkânına sahip olacak.

29 yıldır çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla turneye çıkarak tüm Türkiye’de çocuklara ulaşan Pınar Çocuk Tiyatrosu turne kapsamında 15 oyun sergileyecek. 

Pınar’ın en büyük süt üreticilerinin bulunduğu Milas’da Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Salonu’nda, Tire’de Belediye Kültür Salonu ve Ödemiş’te Kültür Merkezi’nde çocuklar tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek. 

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu komik bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor. Aile içi iletişim, arkadaşlık ve dostluk, bilimin hayatımızdaki yerinin farklı skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla, şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatacak, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretecek. 

“Oyun Treni” Künye: 
Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan
Dekor & Kostüm: Şakir Demirpehlivan
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Işık Ses Uygulama: İlker Aksu
Oyuncular: Işık Yönt
Ekin Vatansever
Dündar Taşal
Mustafa Ergüven
Mehmet Veysi Yoldaş
Yağmur Şimşek


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274