banner277
banner264

Milletvekili Kocabıyık, Nevruz için Tire’deydi

Tire’de Küçük Menderes Engelliler Derneğinin genel kurulu ile Tire Kültür Derneği’nin düzenlediği “Sultan Nevruz” şenliklerine katılan AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, MHP Tire İlçe Başkanı Ali Koçlar ile demir dövüp nevruz ateşinin üstünden atladı.

banner288
Milletvekili Kocabıyık, Nevruz için Tire’deydi
banner291

 

AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, “16 Nisan’da egemenliğin sahibi millet olacak” dedi. Tire’de Küçük Menderes Engelliler Derneğinin genel kurulu ile Tire Kültür Derneği’nin düzenlediği “Sultan Nevruz” şenliklerine katılan Kocabıyık, MHP Tire İlçe Başkanı Ali Koçlar ile birlikte demir dövüp nevruz ateşinin üstünden atladı. Dilek ağacına, “Ülkem sonsuza kadar birlik ve beraberlik içinde yaşasın” şeklinde yazdığı dileğini asan Kocabıyık, Türk kültüründe, baharın gelişini simgeleyen Nevruz’un Türklerin yaşadığı coğrafyalarda birlik, beraberlik, barış ve coşku içinde kutlandığını ifade etti.

 

“EVET” MİLLETİMİZİN TUTKALI OLACAK

Balım Sultan piknik alanında düzenlenen Nevruz etkinliklerine, AK Parti İlçe Seçim Koordinasyonu ile Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Gökçe Ok, yöneticiler, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ile birlikte gelen Kocabıyık, vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Nevruz’un, doğanın tekrar uyanışını temsil ettiğini belirten Kocabıyık, “16 Nisan referandumundan çıkacak “Evet” oyu, Türk milleti için yeni bir başlangıç ve uyanış olacak. 16 Nisan, umut, yeni ufuklar ve daha güçlü bir Türkiye demektir. Milletimizin, ‘Evet’ tercihi birlik ve beraberliğimizin tutkalı olacaktır. Güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye’nin gücünü tüm dünya görecek” diye konuştu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275