banner277
banner264

Başbakan’a Tire Keçesinden Namazgâh Hediye Edildi

Tiromder Başkanı Başbakan’a Tire Keçesinden namazgâh hediye etti.

banner288
Başbakan’a Tire Keçesinden Namazgâh Hediye Edildi
banner291

Dilek AYVALI - TİRE AA

11 Mart Cumartesi günü İzmir Hilton Otel’de Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen roman Sivil Toplum Kuruluşları ve kanaat önderleri Roman Buluşması adı altında düzenlenen yemekli toplantıda Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi.

Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti Genel başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Hamza Dağ, Hüseyin Kocabıyık, Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.

Tarım Bakanı Faruk Çelik önceki Devlet Bakanlığı döneminde Romanlar ile ilgili yürüttüğü çalışmaları anlattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Siroma Projesi kapsamında hangi evreler olduğunu anlattı.  Başbakan Binali Yıldırım da Roman vatandaşlar ile ilgili strateji raporu ve eylem planı üzerine konuştu. Başbakan Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatarak ‘Evet’ oyu istedi.

Daha sonra Tiromder kürsüye davet edildi. Tiromder Başkanı Hasan Hüseyin Karabacak Tire Keçesinden yapılan Namazgâhı Başbakan Binali Yıldırım’a takdim ettiler.

Daha sonra konuşan Karabacak, “Bir Tireli olarak hem ilçemizin tanıtımına katkı koyduk. Hem de Tire adını kürsüden kameralar önünde duyurduk.  Başbakanımız memnuniyetini belirterek teşekkür etti” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276