Tire Belediyesi geçtiğimiz yıl eski perakendeci halini yıkmasının ardından halkla yaptığı anket sonrası bölgeye altı otopark üzeri iş merkezi yapılmasına karar vermişti. Yapılan ihalenin ardından işi alan yüklenici firma ile geçtiğimiz hafta sözleşme imzalayan Tire Belediyesi işi müteahhit firmaya verdi.


Tire Belediye Basın

Müteahhit firma gerekli izinleri almasının ardından belediyeden inşaat ruhsatı iznini alarak ilk kazmayı vuracak. Şubat ayında temeli atılması planlanan İş Merkezi’nin resmi tamamlanma süresi 24 ay. Ancak yüklenici firma işi bir yıl gibi kısa bir sürede istenilen kriterlerde teslim etmeyi planlıyor.

“UTANÇ ÇUKURU” DİYENLER UTANACAK
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, kanayan bir yara haline gelen eski perakendeci halinin ilk etapta yıkımını gerçekleştirdik. Ardından şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye binamızda halka açık sandık kurduk. Sandıkları basın mensuplarının huzurunda açtık. Vatandaşlarımız bu bölgeye iş merkezi yapılmasını uygun gördüler. Bizler de vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza başlayarak 

Tire için en uygun projeyi seçtik ve ihalemizi yaptık. İşi alan yüklenici firma çok kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacak. Bu bölge uzun süre polemik konusu oldu. Muhalefet sürekli olarak yapacağımız büyük projelerde karşımıza çıktı. Bizler belediyecilikte 10.yılımızı geride bıraktık. 

Nereye ne yapılması gerektiğini halkımıza sorarak yapıyoruz. Bugün bizim projelerimize siyasi manevralarla karşı çıkanlar, buraya utanç çukuru diyenler, bunları manşetlerine taşıyanlar yarın iş merkezi yükseldiğinde; işte o zaman onlar utanacaklar. 

Biz projelerimizi günlük değil ileriye yönelik tasarlıyoruz. Yapacağımız iş merkezi projesiyle çarşımız yeniden şahlanışa geçek ve bölge ciddi anlamda canlanacak. Amacımız gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmak. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Biz gücümüzü halktan alıyoruz. Daha hayata geçireceğimiz birçok proje var. Yılmadan yorulmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi