banner264

Tire’de Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü, Tire’de coşku içinde kutlandı. Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen törene ilçe muhtarları tam kadro katıldı.

banner288
Tire’de Muhtarlar Günü kutlandı
banner291

Her yıl 19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü, bu yıl da yurt genelinde olduğu gibi Tire’de de kutlandı. Kaymakamlık bahçesince düzenlenen törene Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İlçe Jandarma Komutanı Okay Cansu, Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Tire Muhtarlar Derneği Başkanı İpekçiler Mahallesi Muhtarı Berna Kireşçi yaptı. Kireşçi, yaptığı konuşmada şu cümlelere yer verdi;

“Türk demokrasi ve siyasal hayatın mihenk taşı olan biz muhtarlar, her an, her durum ve her koşulda ülkemiz, ilçemiz ve mahallelerimizde yaşayan değerli halkımızın hizmetkarı olmak için bu görevlere talip olduk. Halkımızın bize olan güven ve samimiyet duygularını en iyi şekilde temsil etmeye ant içtik.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275