banner277
banner264

Manisa'da Askeri Birlikte Enfeksiyon: 1 Asker Öldü, 350 Asker Hastanede

Manisa'da 1. Piyade Er Eğitim Tugayı'nda enfeksiyondan etkilenen 350 asker, çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, 1 asker hayatını kaybetti.

banner288
Manisa'da Askeri Birlikte Enfeksiyon: 1 Asker Öldü, 350 Asker Hastanede
banner291

Manisa'da 1. Piyade Er Eğitim Tugayı'nda enfeksiyondan etkilenen 350 asker, çeşitli hastanelere kaldırıldı. 54 askerin durumu ciddiyetini korurken, hastanede tedavi altına alınan Piyade Er Hüsnü Özel yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 

350 ASKER, ÇEŞİTLİ HASTANELERE SEVK EDİLDİ

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer enfeksiyon rahatsızlıklarından dolayı son 3 günde 350 askerin hastanelere sevk edildiğini açıkladı. Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki 1. Piyade Er Eğitim Tugayı'nda önceki gün meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen enfeksiyon nedeniyle Kırşehir'in Mucur nüfusuna kayıtlı Piyade Er Hüsnü Özel bu gece saat 01.40'da kaldırıldığı Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden askerin cenazesi, oğlunun Cuma günü yapılacak yemin töreni için gelen annesi Gülhan Özel tarafından askeri törenle İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alındı. Hayatını kaybeden Özel'in babası Recep Özel'in 2 yıl önce pankreas rahatsızlığından dolayı hayatını kaybettiği öğrenilirken, cenazeyi teslim alan aile gözyaşlarına hakim olamadı.

54 ASKERİN DURUMU CİDDİ
Kışlada yaşanan enfeksiyondan dolayı bir askerin de Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altında olduğu öğrenilirken, durumu ciddi olan 54 askerin de Manisa Devlet Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi. 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında enfeksiyondan çok sayıda askerin etkilendiği ve Tugay Komutanlığı içindeki 5. Koğuşun revire çevrilerek doktor ve hemşireler tarafından birlik içinde de tedavilerin yapıldığı öğrenildi.

TUGAY İÇİNDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Manisa'nın Demirci ilçesinde bulunan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açıklamada, "Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayımızda acemi er eğitimini tamamlayıp yarın yemin merasimiyle dağıtıma çıkacak yaklaşık 6 bin erimizin barındığı batı kışla ve doğu kışlamızda 23 Mayıs ve 24 Mayıs günlerinde şimdilik sadece bakteriyel bir bağırsak yolları enfeksiyonu teşhisi koyduğumuz bir rahatsızlık tespit edildi. Bu rahatsızlık sebebiyle 23 Mayıs, 24 Mayıs ve 25 Mayıs bugün tarihleri itibariyle tüm sağlık birimlerimize toplam 350 askerimiz sevk edildi. Bir taraftan bu çocuklarımızın tedavileriyle ilgilenilirken, öte yandan bu bakteriyel enfeksiyonun kaynaklanma sebebini bulmak için de tüketim maddelerinden örnekler alınarak laboratuvara gönderildi. Kuvvetle muhtemel bu akşama kadar bir işaret verir. Ama şu anda bu bakteriyel enfeksiyonun kaynağı konusunda bir tespit sahibi değiliz. Bu sabahtan itibaren Tugay Komutanlığında sağlık teşkilatımız bir kriz masası kurdu. Orada Manisa Valiliğimizin emriyle bir koğuş revire dönüştürüldü. " dedi.

"ENFEKSİYONUN KAYNAĞINI BİLMİYORUZ"
Enfeksiyonun kaynağı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını aktaran Vali Güvençer şunları söyledi: "Şu anda sadece tıbbi anlamda bir bakteriyel enfeksiyonla karşı karşıyayız. Ama bu bakteriyel enfeksiyonun kaynağı ve sebebinin ne olduğu konusunda bir şey söylemek mümkün değil. Belki laboratuvar tetkikleri sonrasında bir işaret alabiliriz. Ama şu an bir zehirlenme değil bu enfeksiyon. Ama bu enfeksiyonun kaynağı konusunda bir bilgi sahibi değiliz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276