banner277
banner264

"1 Mayıslar bayram olsun!" diye haykırıyoruz

BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) İzmir İl Temsilcisi Erkan ARPAÇAY, 1 Mayıs dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, tarihte farklı grupları emek ekseninde birleştiren, dayanışma ve haksızlıklarla mücadelenin sembolü 1 Mayısların, ülkemizde adeta ayrışmaya ve bölünmeye yönelik fırsat gibi kullanılmakta olduğunu dile getirdi.

banner288
"1 Mayıslar bayram olsun!" diye haykırıyoruz
banner291

Güvenceli bir iş bulamayanların ve sorgusuz sualsiz işini kaybedenlerin rekor seviyede olduğu 2017 1 Mayısında bayram tadında bir kutlama yapılamayacağını kaydeden ARPAÇAY, “artık emekten yana ses yükseltmek ve çözüm üretme vaktidir” diye konuştu. 
Emek ekseninde kurulduğu halde arkalarındaki örgütlü gücün kullanarak siyasi partilerle kol kola, omuz omuza yürümekten çekinmeyen sendikalara da eleştiri yönelten ARPAÇAY, kazanılmış hakların kaybedilmesi söz konusuyken 1 Mayıs gibi anlamlı bir günü ortaklaşa kutlanmamasının utanç verici olduğunu belirtti.


Birlik ve dayanışmayı önlemek için farklı şehirlerin farklı mekânlarına sığınarak gözlerden ırak kalmak isteyenlerin utançlarını gizleyemeyecekleri ve sorumluluktan kurtulamayacaklarını ifade eden ARPAÇAY, açıklamasında şu hususlara yer verdi:
“1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kabul edilmiştir.
1889`dan bu yana tüm dünyada "Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü" olarak kutlanılan 1 Mayıslarda, emek örgütlerimizin omuz omuza yürüyememesi tartışılması gereken ayıplı bir husustur. 
BASK olarak, bundan önceki 1 Mayıslarda gösterdiğimiz emek hakkından yana birleştirici tavra uygun düşecek şekilde 2017’nin 1 Mayısında da,  tüm alanları sahiplendiğimizi, üyelerimizi eylemlere katılma noktasında özgürleştirdiğimizi ilan ediyoruz.
Varsın, adı emek örgütüne çıkmış bezirganlar, birlik ve dayanışmayı önlemek ve ayrışmaları alevlendirmek için dört bir yana dağılsınlar ve tek başlarına melesinler. Biz bugün her alanda, her yerde, her yürekte ve herkesleyiz! Birlik ve dayanışmayı önlemek için farklı şehirlerin farklı mekanlarına sığınanlar gözlerden ırak olabilirler, ama utançlarını gizleyemezler, sorumluluktan kurtulamazlar! 
Devlet memurları üzerinden siyasetin sopasını da, gölgesini de kaldırmak için, kamu yönetiminde adaletin ve liyakatin temel olması için, bizi açlık sınırı ile yoksulluk sınırı arasında bir ücrete mahkûm eden prangaları kırmak, kadromuz, işimiz, aşımız için, her akşam onurumuzla eve dönebilmek için HAYKIRIYORUZ …-


Sapı bizden baltaların bizi kıymasına, bizi doğramasına asla izin vermeyecek, kaçaklara inat en haklı taleplerimizi her fırsatta haykırmaya devam edeceğiz!..
Her şeye rağmen…


1 MAYIS Emek ve Dayanışma Günümüz Kutlu Olsun!”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276