banner277
banner264

Başkan Duran Gazetecilerle buluştu

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Gazetecileri yemekli toplantıda ağırladı.

banner288
Başkan Duran Gazetecilerle buluştu
banner291

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak her yıl 24 Temmuz'da kutlanması nedeni ile Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran gazetecilerle yemekli toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Başkan yardımcıları Sefa Yıldırım, Avukat Gökhan Hızlı, Doğukan Eroğlu ve Tire Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emrah Süreklier katıldı. Tire Belediyesi Toptepe Aile Gazinosunda yapılan toplantıya Küçükmenderes havzasının yerel gazete ve ulusal ajans temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; gazetecilerin basın bayramını kutlayarak sözlerini şöyle sürdürdü.

"Basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Haberlerin, düşüncelerin, bilgilerin iletilmesine aracılık ederek toplumun bilgilendirilmesini, farklı fikirlerin dile getirilmesini ve tartışılmasını sağlayan basın, demokrasinin işleyişinde çok önemli bir role sahiptir. Bu sebeple ilçelerimizde ve ilimizde görev yapan siz değerli basın mensupları haberleriyle bizlere her zaman destek olmaktadırlar. İlçemizin tanıtılması, kentimize ait sorunların dile getirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılmasında büyük rol oynayan siz değerli basın emekçisi arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu güne özel sizlerle birlikte olalım ve çalışmalarımızı siz değerli basın mensupları ile istişare edelim istedik. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

BİZ ÇALIŞIYORUZ TİRE KAZANIYOR

Toplantıda Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Göreve geldikleri 2019 yılından bu yana seçim öncesi hedeflerini tek tek gerçekleştirmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Duran sözlerini şöyle sürdürdü; " Biz 2019 yılında Mutlu İnsanların yaşadığı bir Tire hayali ile yola çıktık. Görevde üç yılımızı doldurduk. Bu üç yıla çok güzel projeler sığdırdık. Şehrin nasırlaşmış sorunlarına eğildik. Neredeyse 35 yıldır hiç dokunulmayan bir altyapı ve ardından 40 yıldır tek kazma vurulmayan başta sanayi bölgesi olmak üzere bir çok noktada üstyapı sorununu çözdük. Biz Sosyal Belediyeciliğinde gereklerini yerine getirdik. Dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal market ve diğer olanakları oluşturduk. Sağ elin verdiğini sol ele göstermeden mevcut aşevimizde her gün yüzlerce ailenin kapısına sıcak yemek bıraktık. İlçe merkezinde 22 mahalleye hizmet götürürken, kırsalda da 66 mahallemize hizmet götürmeye çalıştık. Seçimle gelen insanların mazeret üretme lüksü yoktur. Biz ne pandemiyi ne de içinde bulunduğumuz ekonomik krizi bahane etmedik. Her olumsuzluğu fırsata çevirmeye çalıştık. Tireli hemşerilerimiz de çalışmalarımızda bizlere sabır ve anlayış gösterdiler. Bazı bölgelerde çalışmalar uzun sürse de sonuç vatandaşlarımız için olumlu oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte de planladığımız projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Biz Tire için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz çalışıyoruz Tire kazanıyor. Düzenlediğimiz toplantımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte daha nice güzel günlere diyor ve Basın Bayramınızı kutluyorum." Dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274