banner264

Yüzlerce bisikletli, Tire’de buluştu

Tire Bisiklet Derneği (TİBİT) tarafından düzenlenen “Tire Kestane Buluşması”na İzmir ve Aydın’dan yüzlerce bisiklet tutkunu katıldı. Tire’nin tarihi sokaklarında kortej halinde turlayan bisikletliler, sonbaharın eşsiz renkleri içinde yaptıkları sürüşün sonunda Arap Pınarı Mesire Alanı’nda toplandılar.

banner288

Ercan ÇELİK

Bu yıl ikincisi düzenlenen Tire Kestane Buluşması, bölgedeki bisiklet kulüpleri ve üyelerinin yoğun ilgisini çekti. Tire Bisiklet Derneği’nin düzenlediği etkinliğe Tire Kaymakamlığı, Tire Belediyesi, Tire Öğretmenevi ve Tire Süt Kooperatifi de destek verdi.

Sabah saatlerinde Tire Kent Müzesi önünde bir araya gelen bisikletçiler, buradan hareket ederek Tire’nin tarihi sokaklarında sürüş yaptılar. Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, güzergah üzerinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Şehir turunda, Tire’nin tarihi han, hamam, cami, konak gibi yapılarını görme imkanı bulan bisikletçiler, şehrin bitiminde Derekahve Mevkii’nde bisikletlerle doğa tırmanışına geçti. Bu noktada, tırmanışa katılmak istemeyen bisikletçiler için araç desteği verildi.

Sonbaharın eşsiz renkleri arasında Arap Pınarı’na kadar sürüş yapan bisikletçilerin çoğunluğu, zaman zaman zorlansa da parkuru bitirdi. Mesire alanında, Tire kestanesinin tadına bakan bisikletçiler, sucuk – ekmek ve ayranla enerji depoladılar.

Gün boyu süren etkinlikte, şehir dışında gelen bisikletçiler hem Tire’yi tanıdı, hem de harika bir hafta sonu geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2022, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275