banner264

Kadın Danışma Merkezi’nden yılsonu sergisi

Tire Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Tire Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi tarafından ortak olarak düzenlenen Yıl Sonu Sergisi kapılarını izleyicilere açtı.

banner288
Kadın Danışma Merkezi’nden yılsonu sergisi
banner291

Açılış, Tire Belediyesi konservatuarı dans grubunun gösterisi ve akabinde Tire Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları gösterisi ile başladı. 
 

CEYLAN TANRISEVEN ”KADINLARIMIZ, TİRE’NİN EL SANATLARINI YAŞATIYOR“
Açılışta konuşma yapan Ceylan Tanrıseven ”Tire’ye ilk geldiğim gün, buradaki kültür ve gelenek zenginliğini fark ettim ve bu zenginliği yaşatacak olan kadınlarımıza destek olmaya da devam edeceğiz” dedi.
 

ÖNLER’DEN TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR
Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler de bu çalışmalar ile kadınların sosyalleşmesini hedeflediklerini belirtti. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e ilçenin gelişimi için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Önler şöyle konuştu “Sayın Kaymakamımız Tire’de turizm, eğitim ve spor alanları ile ilçenin tanıtımı için büyük çaba gösteriyor.”
 

ATIK MALZEMELER HAYAT BULDU    
Sergideki ürünler, kadın kursiyerlerin eliyle yeniden değerlendirildi. Tamamen atık malzemelerin kullanımı ile el işi ürünler ortaya çıktı. Sergide bunun yanı sıra cam boyama ve halı dokuma ürünleri de yer aldı.
Tire Belediyesi ve Tire Halk Eğitimi Merkezi ile ortak olarak düzenlenen yıl sonu sergisi, el emeği göz nuru ile yapılan el sanatları sergisi vatandaşların büyük ilgisini gördü.
Açılışa, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in eşi Yüksel Çiçek, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turhan Eke, Kadın Danışma Merkezi Kursiyerleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276