banner277
banner264

Girit'ten Tire'ye Lezzet ve Kültür Festivali başlıyor

30 Nisan Pazar günü dördüncüsü düzenlenen festivalde kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra yemek yarışmaları da ilgi çekecek

banner288
Girit'ten Tire'ye Lezzet ve Kültür Festivali başlıyor
banner291

“Girit’ten Tire’ye Lezzet ve Kültür Festivali” bu yıl kapılarını 4’ncü kez ziyaretçilerine açacak. Tire Belediyesi ve Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği festival, 30 Nisan Pazar günü Tire’nin Turgutlu mahallesinde yapılacak. Renkli görüntülere sahne olan festival programı bu yıl ziyaretçilerin ilgisini çekecek. Hünerli eller, en güzel Girit yemeğini pişirmek için birbirleriyle yarışacak. ''Ninemin Tarifi Yemek Yarışması''nda Tire Kız Meslek Lisesi öğrencileri, 'Şevketi Bostan' temalı ''Girit Yemekleri Yarışması'nda” ise amatör aşçılar ter dökecek. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, “'Festivalimizin amacı, Girit'ten Tire'ye gönül köprüsü kurmaktır. Sadece Giritlileri değil, mübadeleyle ülkemize gelenleri, ayrıca çevre il ve ilçelerden herkesi festivalimize bekliyoruz'' dedi. 

ZENGİN İÇERİK

1 gün sürecek festivali kültür sanat ayağında ise Zafer Suntekin yönetiminde Tire Belediyesi Müzikli Sanat Topluluğu sahneye çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop-Caz Orkestrası konser verecek. Folklor ve defile programlarının ardından THM Sanatçısı Sabahattin Gülümser konseri ile son bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276