banner277
banner264

Doğaseverler, Güme Dağı’nda yürüdüler

Tire Doğa Sporları Kulübü (TİREDAK) ve Buca Dağcılık Kulübü, bu haftaki yürüyüş etkinliğini Tire’de Güme Dağı’nda gerçekleştirdi.

banner288
Doğaseverler, Güme Dağı’nda yürüdüler
banner291


 

Ercan ÇELİK

Neredeyse her hafta sonu bir etkinliğe imza atan TİREDAK üyeleri bu hafta Buca Dağcılık Kulübü’nü misafir etti. Tire’nin doğayla iç içe rotalarından olan Değirmendere, Cambazlı, Güme, Arappınarı güzergahında gerçekleştirilen etkinliğe iki kulüp üyelerinden oluşan 68 sporcu ve doğa tutkunu katıldı. Yürüyüş etkinliği, yaklaşık 14 kilometrelik, patika, orman yolu ve kanyon için geçişlerinin ardından Tire’nin meşhur mesire alanı Derekahve’de sona erdi.

Etkinlikle ilgili TİREDAK’tan yapılan açıklamada, “Tiremizin sosyal, kültürel yönden tanıtılması ve esnafımızın ekonomik kazanımlar sağlamasında dağcılık faaliyetlerinin önemli olduğu ve hemen hemen her hafta sonu Tiremize birçok kulübün geldiğini görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda ‘Efeler Yolu’ projesiyle de yöremize çok sayıda kulübün doğa yürüyüşleri için geleceğini göreceğiz. Doğaseverleri pazar günü değişik bölgelerdeki etkinliklerimize katılarak birlikte olmaya bekliyoruz. Doğada yürüyüş sporu yaparak sağlıklı kal.” Denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274