banner264

Büyükkemerdere Köyü Kutlu Doğuma hazırlanıyor

Büyükkemerdere Köyü, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum yıldönümü etkinliklerine hazırlanıyor.

banner288
Büyükkemerdere Köyü Kutlu Doğuma hazırlanıyor
banner291

Tire’nin Büyükkemerdere Köyü’nde 10 yıldan bu yana sürdürülen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri her yıl bir öncekinden daha coşkulu geçiyor. Tire merkez başta olmak üzere çevre il ve ilçelerinden gelen binlerce  vatandaşın katılım gösterdiği etkinliklerde Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü layıkıyla kutlanıyor. Büyükkemerdere Köyü Muhtarı Süleyman Aksu ve Köy İmamı İlyas Arslan’ın düzenlediği Kutlu Doğum etkinlikleri 30 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak. Referandum ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ertelenen, Kutlu Doğum ve Mahya etkinlikleri, bu Pazar yapılacak.

Düzenlenen etkinlikte dev kazanlarda en az 4 bin kişiye yemek verilecek. “Hz. Peygamber, emanet bilinci ve güven toplumu” temasıyla gerçekleştirilecek etkinlikte çocuklar için Nasreddin Hoca gösterisi, Mehteran ve Halk Oyunları gösterisi, Kuran-ı Kerim tilaveti yapılacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Köy Muhtarı Süleyman Aksu; “ Köyümüzde on yıldır bu etkinliği düzenliyoruz. Her yıl bir öncekinden daha güzel geçiyor. Allah’ın izniyle bu yılki etkinliklerimiz önümüzdeki Pazar günü olacak. Tüm Tireli vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 07:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274