banner264

Tire’de 2 BİN fidan toprakla buluştu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Tire’ye tam 2 BİN fidan dikildi. Fidan dikme törenine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu da katıldı.

banner288


 

Her yıl 11 Kasım tarihinde yurt genelinde kutlanan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ Tire’de de büyük coşku içinde geçti. Tarım Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü’nde Tire’de tam 2 BİN adet fıstık çamı toprakla buluştu. Çayırlı Köyü Karşıyaka Mevkii’nde gerçekleştirilen fidan dikim törenine Kaymakam Fatih Çobanoğlu ile birlikte siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saatler 11:00’i gösterdiğinde ilk fidan toprakla buluştu.

“DİKDİĞİMİZ FİDANLARIN AĞAÇ OLMASINI DİLİYORUM”

Fidan töreninde konuşan Kaymakam Çobanoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tarım ve Orman Bakanlığımız 4 yıldır 11 Kasım tarihini Türkiye genelinde Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan etti. Bugün saat 11:00’da bu etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Buradaki amaç toplumda ağaçla ilgili farkındalığı artırmak. Yeşili korumanın sevmenin önemini hatırlatmak ve her ilçede bu konuda kapsamlı bir ağaçlandırma çalışması yürütmek. Bizler daha önceki yıllarda Orman İşletme Şefliğimizin öncülüğünde çeşitli çalışmalar yaptık. O zamanlarda diktiğimiz fidanların bakımları Orman İşletme Şefliğimiz tarafından yerine getiriliyor. O fidanların büyümesi için gerekli çaba gösteriliyor. Bugün diktiğimiz fidanların da daha öncekiler gibi bakımı düzenli olarak yapılacak. Malumunuz iklim krizi ve kuraklık dünyanın önemli sorunu. Bu sorunlar kapsamında da her geçen gün ağacın önemi daha da artırıyor. Hepimizin bu bilinci benimsemesi gerekiyor. Diktiğimiz fidanların ağaç olduğunu görmeyi diliyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274