banner264

Yeni balık hali için çalışma başladı

Tire'de yeni balık halinin yapımı için ilk kazma vuruldu. Modern balık hali projesinde 13 balık satış mağazası, soğuk hava tesisi ve tuvalet var. 

banner288
Yeni balık hali için çalışma başladı
banner291

Yıllardır yapılması planlanan ancak bir türlü yapılamayan Balık Hali için Tire Belediyesi düğmeye bastı. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın  seçim öncesi hedefleri arasında yer alan yeni balık hali projesi  ihale sürecinin tamamlanmasının ardından bugün ilk kazma vuruldu. Tire Belediyesi’ne bağlı İş makineleri balık hali yapılacak alanda yıkım çalışmalarına başladı. Toplamda 600 m2 lik alana inşaa edilecek olan  balık hali modern çizgilerle  geleneksel mimariye uygun inşaa edilecek. Yeni balık halinde  13 adet balık satış mağazasının yanısıra  Soğuk hava tesisi ve tuvalet olacak. 

YENİ SEZONA YETİŞECEK
Projeyle ilgili konuşan Başkan Salih Atakan Duran, "Seçim öncesi hedeflerimiz arasında yer alan yeni balık hali projemizi hayata geçiriyoruz. Seçim öncesi verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır balıkçı esnafımız  zor şartlar altında satış yapıyordu. Hemen hemen her seçim öncesi söz verilen ve bir türlü yapılamayan  balık halini yapmak da bizlere nasip oldu. Biz yeni balık halini normalde geçtiğimiz yıllarda yapacaktık.  İhalesine çıktık ancak o dönem, içinde bulunduğumuz ekonomik koşullar ve pandemi nedeni ile  ihaleye giren olmadı. Bu dönem yeniden ihaleye çıktık.  İnşallah yeni balık halimizi önümüzdeki balık sezonuna yetiştireceğiz. Tire Modern bir balık haline kavuşmuş olacak. Şimdiden balıkçı esnafımıza ve Tireli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci Kesli
Naci Kesli - 1 ay Önce

Sevgili ,saygıdeğer başkanım...Öncelikle yapılacak olan yeni balık halinin hayırlara vesile olmasını dilerim...

Burada bir de balık lokantası olursa (Selçuk taki gibi) hizmet tam anlamıyla tamamlanmış olur..Belki de planlamada var,,, bilmiyorum....
Saygılarımızla....

SIRADAKİ HABER

banner274