banner264

Tire’ye yeni oyun grupları kuruluyor

Tire Belediyesi ilçe merkezi ve kırsalda rutin çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da çocukları unutmuyor. Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatı ile 2019 yılından bu yana merkez ve kırsal mahallelerde 46 takım oyun grubu, 12 takım spor ve kondisyon aleti kuruldu.

banner288

Fatih mahallesi Nazım Çulcu rekreasyon alanına 800 m2’lik ilçenin en büyük çocuk oyun grubunu kuran Tire Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsalda modern oyun grupları kurmaya devam ediyor. Son olarak Ful Parkı ve İsmail Taşlı Parkı’na oyun grubu kuran Tire Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kırsalda da son olarak Büyükkemerdere Mahallesi’ne bir oyun grubu takımı kurdu.

ENGELLİLERİ UNUTMADIK

Tire Belediyesi seçim öncesi hedefleri arasında olan “Engelsiz Kafe” projesini bitirir bitirmez kafenin hemen yanına bir takım oyun grubu kurdu. Buraya kurulan oyun gurubunda engelsiz bireylerin Engelli bireylerle iletişimini güçlendirmek adına park alanına işitme engeliler ve görme engelliler alfabesi montajı yapıldı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Tire Belediyesi Çocuk oyun grubu için bir yandan zemin etüt çalışmasına devam ederken diğer yandan ilçe merkezi ve kırsal mahallelere çocuk oyun grupları kurmaya devam edecek.

BAŞKAN DURAN  “ÇOCUKLARIMIZ HERŞEYİMİZ”

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Onların mutluluğunu görmek bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar sadece Tire Belediyesi olarak ilçe merkezine 46 takım çocuk oyun grubu kurduk. Bunun yanı sıra 12 adet de spor kondisyon aleti montajı yaptık. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği kapsamında da birçok noktaya Çocuk Oyun grubu koyduk. Çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice    ucar
Hatice ucar - 4 ay Önce

Her yer çok güzel ama bizim çocuk parkı mız cok kötü sayın başkanımız güven cd si merkez nede olsa

SIRADAKİ HABER

banner276