banner264

Tire Belediyesi, ikinci kavşak için kolları sıvadı

Tire Belediyesi şehrin kanayan yaralarına neşter vurmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak başlattığı İnönü Bulvarı’ndaki kavşak çalışmasının hemen akabinde Turgut Özal Bulvarı’ndaki kavşak için de çalışma başlattı.

banner288

Yıllardır şehrin en tehlikeli noktalarından olan ve her yıl onlarca kazaya sahne olan bulvarda, belediyenin kavşak çalışması ile trafik çilesi son bulacak.
Bu sabah Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatıyla harekete geçen Tire Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Turgut Özal Bulvarı, Mehmet Güvensay Caddesi ve Ayasofya Caddesi kesişiminde yol güvenliğini alarak çalışmalara başladı.

YARIYIL TATİLİNDE BİTMESİ PLANLANIYOR
Özellikle okulların kapalı olduğu dönemin seçildiğini söyleyen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, çalışmayı hava şartları müsaade ettiği sürece yarıyıl tatilinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan Duran:“Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz kurum ziyaretlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine yeni atanan Özgür Ozan Yılmaz’ı ziyaret ederek ilçemiz ile ilgili yapılacak olan projeleri konuştuk. Bu kapsamda İnönü Bulvarı’ndaki kavşağın yapımına İzmir Büyükşehir Belediyemiz devam ediyor. Biz de Turgut Özal Bulvarı’ndaki kavşak ihtiyacının aciliyet gerektirdiğini ve uygun görürlerse bizim Tire Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla yapabileceğimizi söyledim. Kendileri de uygun gördüler ve gerekli yazışmaları yaparak bugün çalışmalara başladık. Diğer kurumların da yapacağı işler var. Onların da desteği ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özellikle okulların kapalı olduğu yarıyıl dönemini seçtik bu süreçte trafik biraz daha rahat olacak. Hava şartları müsaade ederse yarıyıl tatilinin sonunda bu kavşağı bitirmiş olacağız. Kavşak çalışmasının tamamlanması ile birlikte özellikle bu bölgede olan kazaların önüne geçmeyi ve trafik çilesini de bitirmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276