banner264

Şikayet üzerine, zincir marketlerde denetim

Vatandaşın şikayeti üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, Tire’deki zincir marketlerde denetim yaptı. Denetimlerde kasa ve raf fiyatları farklı olan marketlere işlem yapıldı.

banner288
Şikayet üzerine, zincir marketlerde denetim
banner291

Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlar tarafından gelen şikayetler üzerine ilçe genelinde hizmet veren zincir marketlerde denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde; yağ, çay, şeker, un, yumurta, et, tavuk, pirinç, bulgur, peynir, süt, meyve ve sebze gibi gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere, temel ihtiyaç maddelerindeki reyon ve kasa fiyatları tek tek incelendi. Zabıta ekipleri, seçtikleri ürünlerin raf ve kasa fiyatını karşılaştırdı. Hafta boyunca süren denetimlerde kasa ve raf fiyatı farklı olan marketlerde ilgili ürünler hakkında gerekli kanuni işlem yapılarak tutanak tanzim edildi. Tutulan tutanaklar Sanayi Ticaret Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’ne gönderildi.

BAŞKAN DURAN “DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

Denetimlerle ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Zabıta Müdürlüğümüz vatandaşlarımızdan gelen ihbarları değerlendirerek zincir marketler üzerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyorlar. Vatandaşlarımız şüphelendikleri her durumda hiç çekinmeden Zabıta Müdürlüğü’müzü arayabilirler. Marketlerin yanı sıra özellikle halk sağlığı konusunda da fırın, pastane, lokanta gibi gıda denetimlerini, İlçe Tarım yetkilileri ile birlikte sürdürüyoruz. Sizler bizim için değerlisiniz. Denetimlerimiz devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274