banner264

Gölet çalışmalarına hız verildi

Tire Belediyesi, ilçeye yeni sosyal alanlar kazandırmak için başlattığı gölet çalışmalarına hız verdi.

banner288
Gölet çalışmalarına hız verildi
banner291

 Tire Belediyesi, ilçeye yeni sosyal alanlar kazandırmak için başlattığı gölet çalışmalarına hız verdi.Tire Belediye Basın


Maltepe Mevkii'nde, toplam 220 bin metre kare alanda devam eden Gölet Rekreasyon alanı çalışmaları, tamamen Belediyemizin imkânları ile sürüyor. Bugüne kadar ciddi aşama kaydedilen Gölet'te gerçekleştirilecek ve proje çok kısa bir sürede tamamlanarak Tirelilerin hizmetine girecek. Bünyesinde, spor tesisleri, yürüyüş yolları, hobi bahçeleri, koşu parkuru, kafeterya alışveriş merkezleri, piknik alanları ve el sanatları reyonları gibi sosyal amaçlı alanların da barınacağı tesis, Tire için yeni bir cazibe merkezi olacak. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Gölet projesinde ekipler üst yapı düzenleme çalışmalarına, yürüyüş yolları için tartan ve gölet çevresi için komple kilit taş uygula işlemlerine başlayacaklar. Aydınlatma ve elektrik işlemlerinin bittiği projede istinat ve şelalenin inşası da tamamlandı. Doğal dokunun korunmasında özen gösterilen projede, kısa süre içinde ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmaları da yapılacak.
ÖRNEK PROJE
Tire'ye  nefes alacak yeni alanlar  kazandırmak için bu örnek projeyi başlattıklarını kaydeden Tayfur Çiçek, “Tire'nin geçmişine bakıldığında, eskiden bu alanda zaten doğal yollarla oluşmuş bir gölet vardı. “Tomali Gölü” diye adlandırılan bu göl, doğal sebeplerden dolayı zamanla kurumuş. Yapay bir gölet alanı oluşturduk. Şimdi alan çevresinde düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Kendi ekiplerimizle kendi iş makinelerimizle çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sadece göletin kaplayacağı alan 16- 18 bin metre kare civarında olacak. Projenin tamamı ise toplam 220 bin metre kare alanı içerecek. Halkımıza, yeni yeşil alanlar kazandırmak için büyük bir gayret sarf ediyoruz. İnşallah çok kısa bir sürede bu çalışmayı tamamlayarak ilçemize yakışır bir tesisi daha, hep beraber hizmete açacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2013, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274