banner277
banner264

Endüstri Meslek Lisesi’nden kan bağışı

Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü tarafından dün okulda, “Kan Bağışı Kampanyası” yapıldı. Kampanyaya okul öğretmenleri ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

banner288
Endüstri Meslek Lisesi’nden kan bağışı
banner291
Tire’nin köklü okullarından olan Ahi Evran (Endüstri) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bünyesinde yer alan öğrenci kulüplerinden biri olan ‘Kan Bağışı Kulübü’nün öğrencileri tarafından “Kan Bağışı Kampanyası” organize edildi. 
Önceki gün yapılan kan bağışı, sabah saat 10:00’da başladı, öğleden sonra saat 16:30’a kadar sürdü.  Ödemiş Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nden gelen uzman ekip tarafından gönüllü olan öğretmenler ve vatandaşlar ile şartları uyan öğrencilerden kan toplandı.

Geleneksel hale getirilen kan bağışı kampanyası bu yıl da gösterilen katılımla kan ihtiyacı olan vatandaşlara ulaşarak hayatlar kurtarılacak. Kan Bağışı Kampanyası’nda görevli Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nde görevli doktor İbrahim Karaca, Flebotomi Uzmanı Emek Kral ve Yücel Özden ile destek personeli Erkan Koldaş yer aldı. Okul Müdürü Hüseyin Çamlıca’nın da katıldığı anlamla kampanya da ilk kez kan veren öğrencilerinde heyecanlı oldukları gözlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275