banner277
banner264

Akçaşehir çiftçisi, bozuk yollardan dertli

Akçaşehir Köyü Muhtarı Şevki Şenki: “Yollar bir an önce yapılsın, çiftçinin emeği boşa gitmesin”

banner288
Akçaşehir çiftçisi, bozuk yollardan dertli
banner291

 
Bölge’nin önemli tarımsal üretim alanlarından,  Akçaşehir'in köy meydanında ve Akkuyu Ovası’nda köstebek yuvasına dönen köy yolları, hasat zamanı üreticiye büyük sıkıntılar yaşatıyor. Bozuk yollar, hasat nedeniyle yoğunlaşan sevkiyat trafiğinde kazalara davetiye çıkarırken, çoğu zaman ürünlerin zarar görmesine ve pazar değerini yitirmesine yol açıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan bölge çiftçisi, yolların bir an önce yapılmasını istiyor.
 
Köylüler bozuk yollardan dertli
Artan üretim maliyetleri, doğal afetlerin verdiği zararlar, sıkıntılar derken; bin bir zahmet ve emekle ürettiği ürününü pazarlamada büyük sıkıntılar yaşayan bölge çiftçisi, bütün bu sorunlar yetmezmiş gibi, ürünlerinin sevkiyat sırasında bozuk yollardan dolayı heba olmasından yana dertli. Bölge'nin en bereketli topraklarına sahip Akçaşehir köyü ve Akkuyu Ovası’nda üretim yapan çiftçiler, bozuk köy yollarının, özellikle hasat zamanı üreticiye büyük sıkıntılar yaşattığını belirtirken, bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyorlar.
 
Çiftçi çözüm bekliyor
Son dönemde köylülerden bozuk yollar nedeniyle yoğun şikâyetler aldığını belirten Şevki Şenki, 4 yıl önce ova yolunun yapılacağı sözü verildiğini, köy meydanındaki çukurlarında bir yılı aşkın süredir yapılmadığını belirtti.

Çiftçinin ürünü heba oluyor
Akçaşehir Köy muhtarı Şevki Şenki, köy ve ova yollarında trafiğin özellikle hasat zamanlarında daha da arttığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hasat demek sevkiyat demek. Böyle zamanlarda bu yolları sık sık motorlar, kamyonlar kullanıyor. Bozuk yollar insan hayatına mal olabilecek kazalara davetiye çıkardığı gibi, ürünlerin ana yola çıkmadan hasar görmesine ve çiftçinin emeğinin boşa gitmesine neden oluyor. Çiftçinin daha fazla canının yanmaması için, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuya gereken önemi göstermesi ve yolların bir an önce yapılmasını üreticiler adına istiyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275