banner264

Down Sendromlu çocuklara pasta yapmayı öğrettiler

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek pasta yapmayı öğrettiler.Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Uşak Belediyesi’nin desteği ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık Kulübü öğrencilerinin katılımı...

banner288
Down Sendromlu çocuklara pasta yapmayı öğrettiler
banner291

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek pasta yapmayı öğrettiler.

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Uşak Belediyesi’nin desteği ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık Kulübü öğrencilerinin katılımı ile Down Sendromlu özel çocuklarla bir araya gelerek pasta yapmasını öğrettiler. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu tür projelere her zaman zaman ayıran Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği çocuklarla keyifli dakikalar geçirirken, dernek başkanı Fatih Demir sadece Down Sendromlu değil diyabetli, çölyak hastalığı gibi spesifik hastalıkları taşıyan çocukların her zaman yanında olmaya çalışıyoruz ifadesini kullandı.

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Fatih Demir açıklamasının devamında şunları belirtti; “Bu etkilimiz tek sefere mahsus değil. Her ay düzenli olarak özel kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara kaliteli, doğal meyvalardan oluşan ve hastalıklarına engel olmayacak malzemelerden pasta yaparak onları hayatın içinde tutmaya çalışıyoruz. Bugünde Anadolu Üniversitesi Aşçılık Kulubünden arkadaşlarımız aramızda. Belediyemizin desteği ile bu etkinliklerimiz devam edecek” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274