Ercan ÇELİK

Tire Belediyesi’nin katkılarıyla, Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Tire Rahvan At Spor Kulübü tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Tire Rahvan At Yarışları, Tire’ye bağlı Boynuyoğun köyünde Tire Arena’da gerçekleştirildi.

Çevre il ve ilçelerden 120 atın katıldığı rahvan at yarışlarına vatandaşın da ilgisi yoğun oldu. Tire ve çevre ilçelerden çok sayıda yarış severin katıldığı yarışa Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Rahvan As Başkanı Tayfun Karataş, Tire Rahvan At Spor Kulübü Başkanı Necati Öter, Tire Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Kaya, Birtan Armağan ve Hüseyin Zincircoğlu da katıldı.

Gün boyu birbirinden heyecanlı yarışlara sahne olan arenada, dereceye giren atların sahiplerine ödülleri Tire Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Zincircoğlu tarafından takdim edildi.

“GENÇLERİMİZİ GELENEKSEL SPORLARLA TANIŞTIRMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu gençlere vurgu yaparak yaptığı konuşmasında; “Belediye olarak, bu tür kültürel etkinlikleri desteklemeye ve gençlerimize bu tür geleneksel sporlarla tanıştırmaya büyük önem veriyoruz. Rahvan at yarışlarındaki tüm sporcularımıza başarılar ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Tire FK’dan deplasmanda gol yağmuru: 1-7 Tire FK’dan deplasmanda gol yağmuru: 1-7

YARIŞLARDA DERECEYE GİREN ATLAR VE SAHİPLERİ

Üçlü Tay Kategorisinde

1. Akrep - Mehmet Nuri Mızrak

2. Gaddar - Mehmet Dinlemez

3. Gökhan Bey - Ayfer Girgin

Dörtlü Tay Kategorisinde

1. Hançer - Hasan Hançer

2. Boldi - Recep Özbuğdaycı

3. Erkanağa - Şaban Desel

Deste Kategorisinde

1. Erişhan - Koray Eriş

2. Cihan - Çamoğlu Hayvancılık

3. Kuzey - Tecelli Ersoy

Küçük Orta Kategorisinde

1. Aslanbeyu - Yahya Almak

2. Destan - Mehmet Barut

3. Şahan - Şevki Atman

Büyük Orta Kategorisinde

1. Kafkas - Yücel Akkaya

2. Tatar - İsmail Kebapçı

3. Yemin - Mücahit Binici

Başaltı Kategorisinde

1. Babaselo - Mustafa Kocabıyık

2. Destan - İsmail Onbaşı

3. Sakarya - Ethem Coşkun

Baş Kategorisinde

1. Güven - Özgür Güven

2. Menderes - Hüseyin Güder

3. Ceza - Cengiz Cing

Rah5

Rah6

Rah4

Rah3

Rah2

Editör: Ercan Çelik