banner277
banner264

Ödüllü Satranç Turnuvası başlıyor

Tire Kaymakamlığı himayesinde Tire Belediyesi ve Tire Ticaret Odası katkılarıyla düzenlenen ödüllü satranç turnuvasına sayılı günler kaldı.

banner288
Ödüllü Satranç Turnuvası başlıyor
banner291

Ergün ÇELİK

Tire’de ilk defa geniş katılımlı resmi bir satranç turnuvası düzenleniyor. Satranç severler tarafından heyecanla karşılanan turnuva, 13-14 Mayıs tarihilerinde Tire Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri olmak üzere, 3 kategorinin yarışacağı turnuvada toplamda 350 oyuncu ter dökecek. Düzenlenecek olan turnuvanın en önemli yanı ise Türkiye Satranç Federasyonu’na bağlı resmi olarak yapılması. Turnuvaya katılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin lisansları ücretsiz yapılırken lise düzeyindeki öğrenciler sadece 20 TL’ye lisans sahibi olacaklar. Turnuvanın şampiyonuna ve dereceye giren öğrencilere ise sürpriz hediyeler verilecek.

“GENÇ HAKEMLER İŞ BAŞINDA”

Tire Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası’nda Tireli hakemler de görev alacak. Tire’de satranç sporuna gönül veren Banka Çalışanı Egemen Bökü, Öğretmen Mehmet Ateş ve Öğretmen Ogeday Iğlı gibi isimler de düzenlenecek olan turnuvada hakemlik yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274