banner277
banner264

“Tire’de mera arazisine çöp dökülüyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ İzmir’in Tire ilçesi Karatekke Mahallesi Sulama Kooperatifinin açılışına katıldı.

banner288
“Tire’de mera arazisine çöp dökülüyor”
banner291

Dilek AYVALI - Hamza Dağ açılıştaki konuşmasında, Kooperatif açılışının yapıldığı Tire’nin Karateke Mahallesindeki mera arazisine İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vahşi çöp depolamasının yapılmasından söz ederek, “Çok ciddi bir sorun var burada. Mera arazisine İzmir Büyükşehir Belediyesi katı atık olarak ayrıştırma yapmadan hem Tire’nin hem Bayındır’ın çöplerini dökme durumu söz konusu. Hem de mera arazisine yasak oluğu halde. Bu konuda hiçbir teknolojik imkan da kullanılmıyor. Dünyanın hiçbir şehrinde artık vahşi depolama sistemi kalmamıştır İzmir hariç. Tebrik ediyorum İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız çok başarılı. Kendisi dünyada birinci. Açıkçası burada çevrecilere seslenmek durumundayım. Birçok çevre gönüllüsü ideolojik davranmadıklarını böyle bir mesele de ortaya koymak durumundalar. Buradaki mera arazisine çöp dökülüyor” dedi.

Milletvekili Dağ İzmir’deki koku sorununa da değinerek, “İzmirimizde bir koku sorunu var. Kendisine defalarca söyledik. Tire’ye kadar geldi mi koku. İzmir’de Bayraklı’dan Karabağlara, neredeyse insanlar evinden çıkamıyor. Evin içinde dahi havalandırma olmadan zor duruluyor. Çağrımızı yineliyoruz. Bu konuda beraber çalışmaya varız. Bu İzmir’in İzmirli hemşerilerimizin meselesidir. Güzel İzmirimizin böyle konularla gündeme gelmesi doğru değildir. Çevre Şehircilik, Tarım Orman Bakanlığı, kimin üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazırdır. Biz defalarca çağrıda bulunduk. Karşı taraftan bu konuda birlikte çalışalım diye hareket beklerken, mevcut göstergelerden daha farklı açıklamalar yapılıyor. Ortada hiçbir şey yokken ilgili birimlerin yaptığı bir açıklama değil bu. Ortada bir vaka var. Vakada İzmir’de bir koku sorunu var. Bu konu sorununu çözmek lazım.”

İZMİR KÖRFEZİNE ARITMA YAPILMADAN ATIK DÖKÜLÜYOR

“Sayın başkan dün İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinde konuşma yaparken, şecaat arz ederken sirkatin söylemiş. Biz İzmir körfezine arıtma yapılmadan atık döküldüğü noktasında bilgi sahibi değildik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bir itirafta bulunmuş ki ne yazık ki körfeze İZSU tarafından sıvı atık atıldığı noktasında bir itirafı var. Bu itiraf kabul edilebilir değildir. Bu İzmir’e yakışan bir durum değildir. Biz körfezin temizlenmesi körfezde rahat rahat denize girilmesinden bahsederken, devlet demiryolları ile Büyükşehir belediyesi bu konuda bir proje yürütürken, bir taraftan da İZSU tarafından yoğunluk olduğu zamanlar dahi olsa sıvı atığın körfeze dökülmesi medeniyet açısından da çevre açısından da kültür açısından da ilerleme açısından da kabul edilebilir değildir. Üzerimize düşen mutlaka var. Bu konuda birlikte çalışma mecburiyeti var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı birlikte çalışma konusunda İZSU’ya gerekli talimatı versin, biz de gerekli talimatları verelim birlikte çalışma hamlesi yapılsın” şeklinde konuştu.

Daha sonra Milletvekili Hamza Dağ ve Dağ’ın programına iştirak eden AK Parti Tire İlçe Başkanı M. Selman İçelli, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyorük, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ile birlikte S.S. Karateke Köyü Sulama Kooperatifi’nin açılışı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276