banner264

Ersen: “Drenaj sorununu ben çözerim”

CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Burak Alp Ersen, geçtiğimiz gün Tire’de etkili olan sağanak yağışla birlikte cadde ve sokakların göle dönüşmesine yönelik olarak açıklama yaparak Tire’de bir drenaj sorunu gözlemlediğini söyledi.

banner288
Ersen:  “Drenaj sorununu ben çözerim”
banner291

Dilek Ayvalı

CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı Burak Ersen “Tire’ye yoğun bir yağış yağdığı için özellikle alt mahallelerde çok ciddi drenaj sorunu olduğunu gördük. Bu genel olarak İZSU’nun çözmesi gereken bir sorun. Ancak Tire Belediyesi’nin burada gerek planlamada gerek hesaplamada gerekse bu işin programını yapıp İZSU’yu sıkıştırıp, bu konuda çok ciddi talep ve sorun olduğunu göstermek açısından sorumluluğu var” dedi.

BİZ İZSU’YA BASKI OLUŞTURACAĞIZ

Ersen, hazırladığı 3 yıllık eylem planında ilk olarak bu drenaj sorununu çözeceğini belirterek, “Bizim ilk 3 yıllık eylem planımızda bütün aşağı mahallelerdeki drenaj sorununu çözmek var. Öncelikli olarak Toplu konuttaki vatandaşlarımızın evlerini her yağmurda su basmasına yönelik gerekli girişimleri yapmaya ve sorunu çözmeye söz veriyoruz. Bunu seçimi kazandığımızın ertesinde en kısa sürede İZSU’ya giderek bu konuda baskı unsuru oluşturacağız” dedi.

TİRE ATIK SU ARITMA TESİSİ GELİŞTİRİLMELİ

İZSU İzmir’in göz bebeği bir kurum olduğuna dikkat çeken Burak Alp Ersen, “Yerel yönetimlerle uyumlu çalışıldığı takdirde İZSU doğru projeler geliştiriyor. Mesela bu yıl hizmete aldığı Tire Atık Su Arıtma Tesisine yaklaşık 10 milyon TL para harcadı. Tesis şu an da gözde bir tesis. Projesini gördüm, bunun genişleme alanı var. Seçimlerden sonra da bunun gelişmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurum ve iştirakleri ile kavga etmeden onları rencide etmeden doğru yolu bulma yöntemi geliştirmeliyiz. İZSU bizden tabi ki su parası tahsil ediyor. Katı atık bedeli tahsil ediyor. Ve bu bedelin önemli bir miktarını da Tire Belediyesine ödüyor. Bu kaynakları kullanarak Tire'nin katı atık çöp ayrıştırma tesisi eksikliğini de çözmek durumundayız.  Bununla ilgili olarak planlı bir çalışma yapmak zorundayız. Sorunları çözmek için mücadeleci olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alptug
Alptug - 5 yıl Önce

Sanki sel goturdu tireyi

SIRADAKİ HABER

banner275