banner264

Ayşegül Ekşi, MHP’den aday adayı oldu

Eczacı Ayşegül Ekşi, MHP'den milletvekili aday adayı oldu. Ekşi, "Artık vatanıma hizmet zamanımın geldiğine inanıyorum." dedi.

banner288
Ayşegül Ekşi, MHP’den aday adayı oldu
banner291

Ercan ÇELİK

Tire'de eczacılık yapan Ayşegül Ekşi, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. 2003 yılından bu yana Tire’de “Tire Eczanesi” ismiyle faaliyet gösteren ve tanınan Ekşi, yaptığı açıklamada, “2007-2011 yıllarında İzmir Eczacı Odasında yönetimde ve komisyonlarında çalıştım. Bugüne kadar İzmir Kızılayı , denetçi eczacılık, fabrika geliştirme ve iyileştirme, çeşitli sosyal projelerde yöneticilik yaptım. İlaç haber dergisinde köşe yazıları ve röportajlarım oldu. Dokuz eylül Üniversitesi KBB bölümünün alümüni ve toplantılarını organize ettim. Şirketler ve odalar adına çeşitli fuar ve toplantı organizasyonları yaptım. Bu zamandan sonra artık vatanıma hizmet zamanımın geldiğine inanıyorum.” Dedi.

AYŞEGÜL EKŞİ KİMDİR?

1979 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelen Ayşegül Ekşi’nin babası Ödemiş’in Çaylı köyünden, annesi ise Bademli Köyü’nden. Nesiller boyu Ödemiş’te bulunmuş bir ailenin mensubu olan Ekşi, ziraat ve hayvancılık konularına da hakim. İlk ve ortaöğrenimini Ödemiş’te tamamladı. 1996 yılından Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni birincilikle kazandı. 28 Şubat sürecinde üniversitenin gençlik kolları platformunda yönetici olarak bulundu. 2003 yılından bu yana da Tire’de hizmete açtığı “Tire Eczanesi”nde faaliyet gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276