banner264

Aydın Şengül: "Kimse adaylık açıklamayacak!"

AK Parti AK Parti Tire Eylül Ayı Danışma Toplantısı, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın katılımlarıyla Tire Esnaf Kefalet Düğün Salonunda yapıldı.

banner288
Aydın Şengül: "Kimse adaylık açıklamayacak!"
banner291

Dilek AYVALI - AA - Toplantının açış konuşmasını AK Parti Tire İlçe Başkanı M. Selman İçelli, Mart ayında yapılan kongre ile tüm kademelerde yapılan değişimle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, şimdiki hedeflerinin 2019 mart ayında yapılacak olan yerel seçimler olduğunu kaydetti.
Kadın kolları başkanı Mehri Nisa Ünalan da yaptığı konuşmada, “AK Parti Kadın kolları olarak ilçe kongremizin ardından ‘Durmak Yok Yola Devam’ sözünü bir an aklımızdan çıkarmadan, 2023 hedeflerine giden bu kutlu yolda gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük” dedi.

“BAŞARISIZ CHP BELEDİYECİLİĞİNİ HALKIMIZA HAVALE EDİYORUM”
Toplantıda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın konuşmasının gündeminde yerel seçimler vardı. Kırkpınar İzmir’deki koku konusuna değinerek, “İzmir’in alt yapı sorunu olduğunu, üst yapı ve imar sorunu olduğunu ve İzmir’in özellikle son zamanlarda çok kötü kokuya maruz kaldığını, bundan bütün İzmirlinin zarar gördüğünü söylüyoruz. Elimizden ne gelirse yapacağımızı ifade ettik. İzmir’deki sorun belediyecilik sorunu olmaktan da çıkmış bir sağlık sorunu haline gelmiş durumda. Bizim de bir İzmirli olarak bu sorunların çözümünde mutlaka müdahil olmamız gerekiyordu. Ancak Aziz Kocaoğlu bizim bu açıklamalarımıza gülerek tebessüm ederek dinlediği ifade etmiş. Bizde bir deyim vardır, ağlanacak haline gülene ne derler hepimiz biliyor. Tire’deki ve her yerdeki başarısız CHP belediyeciliği gerek Tire gerekse İzmir halkımıza havale ediyorum. En güzel cevabı inşallah 2019 Martında hep birlikte vermiş olmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi. 

ADAYLIK DÜŞÜNEN BİZİMLE PAYLAŞACAK
Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, “Yerel seçim sürecine giriyoruz. Doğal olarak önümüzdeki süreçle ilgili herkesin bir beklentisi olabilir. Belediye başkan adayı olmak isteyen kardeşlerimiz olabilir. Meclis üyesi olmak isteyen kardeşlerimiz olabilir. Adaylık düşünen hiçbir arkadaşımız adaylığını açıklamayacak. Bizlerle paylaşacak. Biz bakacağız, en iyi şekilde onları değerlendireceğiz, tüm teşkilat mensuplarımızla tek tek istişare yapacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Sokağı dinleyeceğiz, araştırmalar yapacağız, bir kişiye karar vereceğiz. O verdiğimiz karar birilerinin hoşuna gidebilir, birilerinin gitmeyebilir. Ama idealist olan, partisine davasına bağlı olan sorgulamaz. Aday belirlenince doğru ya da yanlış sonuna kadar çalışacağız. Bize yakışan da budur. Sen ben kavgası değil. Bu kişi olursa ben varım bu partide, bu kişi olmazsa ben yokum bu partide diyorsan bu partide yerin yoktur. Bizim parti adama göre yapılacak bir siyaset değildir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274