banner264

Organik ürünleri satarak geçimini sağlıyor

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 50 yaşındaki Selime Ünal, kendi ürettiği ve yaptığı organik ürünleri satarak 25 yıldır geçimini sağlıyor.Tamamen kendi yetiştirdiği ve hazırladığı ürünleri sattığını belirten Ünal, ’’25 yıldır...

banner288
Organik ürünleri satarak geçimini sağlıyor
banner291

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 50 yaşındaki Selime Ünal, kendi ürettiği ve yaptığı organik ürünleri satarak 25 yıldır geçimini sağlıyor.

Tamamen kendi yetiştirdiği ve hazırladığı ürünleri sattığını belirten Ünal, ’’25 yıldır pazarcılık yapıyorum. İlk başladığım dönemde zorlandım. Ancak Şaphane pazarında kadın pazarcı esnafı çok. Birbirimizle dayanışma içerisindeyiz. Yöresel lezzetleri Şaphane pazarına getirip bölge halkının hizmetine sunuyoruz. Pazarlar ilçesi ve Simav pazarlarına da gidip satış yapıyorum’’ dedi.

Ünal, ’’Ev yapımı salça, tamamen kendi üretimim olan peynir, doğallığı bozulmasın diye saman içerisinde sakladığım elmalar, kendi beslediğim tavuklardan elde ettiğim yumurtalar, yine kendi yaptığım ev tarhanası, fasulye, nohut ve ve kendi yaptığım bulguru satıp ekmek parası kazanıyorum. Ayrıca naylonla kendi yaptığım küçük seramda yetiştirdiğim biberleri de pazarlarda satıyorum. Rabbim bereketini veriyor. 3 çocuğum var ve onlar için mücadele ediyorum. Çok şükür sattığım ürünlerin parası bana ve çocuklarıma yetiyor’’ ifadelerini kullandı.(YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276