banner277
banner264

Türkiye’deki maceralarını kitaplaştırdı

Tire’de yaşayan İngiliz vatandaşı George Dearsley (70), Türkiye’de başından geçenleri bir kitapta derledi. “Twelve Camels For Your Wife” adlı kitap, Amazon.com’da e-kitap olarak satışa çıktı.

banner288

Ercan ÇELİK

1972 yılında henüz üniversite öğrencisiyken arkadaşlarıyla birlikte Türkiye’ye bir geziye gelen George Dearsley, Türkiye’yi çok beğenince her yıl düzenli olarak tatile gelmeye başladı. İngiltere’de Daily Mail ve Daily Star gibi büyük yayın kuruluşlarında çalışan Dearsly, daha sonra eşi Carolyn Margoret Dearsley ile birlikte Tire’nin Kaplan Köyü’ne yerleşmeye karar verdi.

Yaklaşık 2 yıl önce bir kaza sonucu eşi Carolyn’ı kaybeden George, bugün hala Tire’de Kaplan Köyü’nde yaşıyor.

Türkiye’den başından geçenleri anlattığı kitabıyla ilgili HaberTire’ye konuşan Dearsley, “Türkiye’ye ilk geldiğimden günden bu yana başımdan geçen maceralarımı anlattığım bir hatıra kitabıdır. Kitabım şu anda e-kitap olarak Amazon.com’da satışta.” Dedi.

Kaplan Köyü’nde eski bir evi satın aldıktan sonra tadilat yaptıklarını söyleyen Dearsley, “Tire’de hayat çok güzel ve sakin. Burada köylülerle arkadaşlık etmek çok güzel. 2 tane köpeğim var. Onlarla birlikte her gün düzenli doğa yürüyüşü yapıyoruz. Türkiye’de olmaktan çok mutluyum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276