banner277
banner264

Tire'de “Turizm Haftası” kutlandı

Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanıp sunulan “15-22 Nisan Turizm Haftası” kutlamaları önceki gün Seha Gidel Kent Müzesi önünde gerçekleştirildi. Birbirinden güzel gösterilerin yer aldığı etkinlikte, turizmin ilçemiz ve ülkemiz açısından taşıdığı önem anlatılmaya çalışıldı.

banner288
Tire'de “Turizm Haftası” kutlandı
banner291


Her geçen sene turistik değeri artan ülkemiz ve ülkemizin gözde mekânlarından olan ilçemiz, turizmin ve getirilerinin ciddiyetini daha fazla kavrar duruma geldi. Turizm ülke ekonomisi açısından artan önemini tüm vatandaşlara anlatmak için kolları sıvayan Tire Kaymakamlığı, bu yıl ki ‘Turizm Haftası’ kutlamalarına tam destek verdi. 

ARAŞTIRMACI YAZAR GÖÇMEN, TİRE’NİN TARİHİNİ ANLATTI
Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Tire’deki bu yılın etkinlik programını organize etmeyi üstlenip hazırladı. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Tire Emniyet Müdürü Engin Tetik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut, Tire Halk Eğitim Müdürü Turhan Eke ve diğer okul müdürlerinin de takip ettiği programı Tireli vatandaşlarda yakından takip etti. Araştırmacı yazar ve emekli öğretmen Yılmaz Göçmen, Tire’nin tarihi ve turistlik yerleri hakkında bilgiler verdi. 

“TİRE, 5 BİN YILLIK TARİHİYLE ÖRNEK BİR KENTTİR”
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Tarih bakımdan Tire bir Osmanlı ve Türk kentidir. Tire’de insanlar binlerce yıl boyunca huzurlu ve mutlu şekilde yaşamıştır. Bizlerde bugün miras aldığımız bu birlik ve beraberliği sürdüreceğiz. Tire’nin turizmine baktığımız zaman gerek tarımsal, gerek inanç ve kültür turizmi bakımından örnek bir şehirdir.  Amacımız buradaki kültürü, diyaloğu, tarihi eserleri bütün Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Bu çerçevede de Tire esnafının da daha fazla kazanmasını ve bu turizmden de pay almasını hedefliyoruz. Belediyemizin yapmış olduğu yatırımlara bizlerde destek olup, kentteki tarihi yerleri onararak asra uygun şekilde hizmete girmesine vesile olacağız. Bu çerçevede de Cumhuriyete tanıklık eden eserlerden olan Hükümet Konağımızı da asrına uygun olarak restore ederek hizmete sunacağız.” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276