banner277
banner264

Tire Belediyesi Tiyatro Ekibi Yarışmaya Hazırlanıyor

Tire Belediye Tiyatrosu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği "Hayallerini Sahneye Taşı Kısa Oyun" yarışmasına bu yıl “Karanlıktaki beyaz” ve “Mutlu musun?” isimli oyunlarla katılıyor.

banner288
Tire Belediyesi Tiyatro Ekibi Yarışmaya Hazırlanıyor
banner291


Geçtiğimiz yıllarda 3 defa üst üste İzmir birinciliği ve Ege Bölge üçüncülüğü kazanan Tire Belediyesi Tiyatro Ekibinde bu yıl hedef Türkiye Finallerinde yer almak.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın sağladığı koşullar ve destekleri sayesinde yarışmaya hazırlandıklarını ifade eden Tire Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Dündar Taşal hedeflerinin Türkiye Finali olduklarını belirterek "Dünya Tiyatro Gününde hizmete açtığımız Tire Belediyesi Oda Tiyatrosu ile Tire'de tiyatro var demiştik. Şimdi de bu yarışma sayesinde tüm Türkiye'ye Tire'de tiyatro var dedirtmek istiyoruz"dedi.

İlk aşamasının online olarak yapılacağı yarışmada, oyunlar 8 ila 15 dakika aralığında, değerler eğitimi konularını içeren, dram ve komedi unsurlarını barındıran oyunlar olacak.

Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi koşulları gereği ilk olarak oyun videosunun yarışmaya gönderilmesi ile jüri üyeleri Türkiye genelinde 7 oyunu finale taşıyacak. Finale kalan oyunlar Ağustos ayında Ankara’da yapılacak olan büyük finalde sahneye çıkıp performanslarını jüri karşısında canlı olarak sergileyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275