banner277
banner264

Laborant, hastanede “naht” sergisi açtı

Tire Devlet Hastanesi ilginç bir sergiye ev sahipliği yaptı. Hat sanatıyla yazılmış yazının, ahşaba işlenmiş şekli olarak bilinen Naht sanatı, Tire Devlet Hastanesi’nde tekrar hayat buldu.

banner288
Laborant, hastanede “naht” sergisi açtı
banner291

 

Fatih ŞAŞMAZ – TİRE İHA

 

Hastanede, 15 yıldır laboratuvar teknisyeni olarak görev yapan Murat Vatan (39), halk arasında pek bilinmeyen ancak Osmanlı İmparatorluğu döneminde adeta zirve yapan Naht sanatından derlediği birbirinden güzel eserleri, her gün binlerce hastayı ağırlayan hastanenin kafeteryasında sanatseverlerin beğenisine sundu.

Hastane personeli, hasta yakınları ve hastalardan oldukça ilgi gören sergiyi kısa sürede çok sayıda ziyaretçi gezdi. Serginin, çalıştığı hastanede açılmasının hastalar açısından da moral olduğunu ifade eden Naht sanatçısı Murat Vatan, “5 yıl önce internette gezerken karşılaştığım Naht sanatı benim için kısa sürede dönüm noktası oldu. Boş zamanlarımda, evimdeki atölyede öğretmen eşim Pınar Vatan ile ahşaba hayat veriyoruz. Sergiye izin veren hastanemizin değerli yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274