banner264

Yaş, millet sınırı olmayan mezuniyet

İzmir Ekonomi Üniversitesindeki (İEÜ) Lisansüstü Mezuniyet Töreni “Okumanın yaşı yok” dedirtti. Törende farklı yaş ve milletlerden mezunlar, İzmir’de uluslararası bir eğitim aldığını belirterek, diplomalarını geleceğe taşıdı.İEÜ...

banner288
Yaş, millet sınırı olmayan mezuniyet
banner291

İzmir Ekonomi Üniversitesindeki (İEÜ) Lisansüstü Mezuniyet Töreni “Okumanın yaşı yok” dedirtti. Törende farklı yaş ve milletlerden mezunlar, İzmir’de uluslararası bir eğitim aldığını belirterek, diplomalarını geleceğe taşıdı.

İEÜ Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, İşletme Enstitülerinden 70 öğrenci diplomalarını alırken İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, yüksek lisans eğitiminin kıymetli olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Muğan, “Öğrencilerimizin, eğitimleri boyunca öğrendiklerini mesleki yaşamlarında en iyi şekilde kullanmalarını temenni ediyorum. Burada öğrendiklerinizle karanlığa bir mum yakabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Öğrenciler arasında 60 yaşında üçüncü yüksek lisansını tamamlayan Atiye Burçin Özoğuzhan, “Okumanın yaşı yok. Her öğrenilen kelime kardır. Öğrendiklerimizle başkalarına ışık tutabiliriz” dedi.

İEÜ Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programını bitiren Özoğuzhan, geçen yıl iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya başladığını ve bu alanda akademik bilgisini geliştirmek için İzmir Ekonomi Üniversitesinde yüksek lisans programını tamamlandığını kaydetti. Özoğuzhan, 60 yaşında olduğu ve bugüne dek 3 farklı alanda yüksek lisans yaptığını aktararak, “Daha önce psikoloji, uluslararası yöneticilik üzerine yüksek lisans yaptım. Biraz babadan benim, genetik. Babam iş güvenliği üzerine ülkemizde doktora tezi yazan ilk kişidir. Onun bayrağını taşıdım. Okumanın yaşını yok. Gençlere tavsiyem sürekli kendilerini geliştirsinler. Özellikle iş güvenliği yeni bir meslek olduğu için çok yol kat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“İzmir’in EXPO adaylığı yaşamları değiştirdi”

Kentin EXPO adaylığı sürecinde EXPO Bursuyla 40 ülkeden 46 öğrenci eğitimlerini İzmir Ekonomi Üniversitesinde tamamlarken, Gambiyalı Gabriel Charles Njie de, Bilgisayar Mühendisliğindeki lisans eğitiminin ardından İşletme (MBA) yüksek lisans programıyla geleceğini şekillendirdi. Njie, 2013 yılından bu yana İzmir’de olduğu ve uluslararası bir eğitim aldığına dikkat çekerek, “İzmir’de, Türkiye’de okuduğum için çok şanslıyım. Burası benim ikinci vatanım ve ben İzmir’in gönüllü elçisiyim. Gençlerin eline geçen fırsatları değerlendirmelerini ve iyi bir eğitim almalarını tavsiye ederim” dedi.

Afrika’nın Cibuti ülkesinden gelen Mahado Houssein de İşletme alanında yüksek lisansını bitirdiğini söyledi. Türkiye’de yaşamak istediğini belirten Houssein, İzmir’de eğitim aldığı için kendisini şanslı hissettiğini anlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276