banner277
banner264

Evlilik programları, KHK ile yasaklandı!

Yeni Yayınlanan KHK İle Evlilik Programları Yasaklandı

banner288
Evlilik programları, KHK ile yasaklandı!
banner291

Uzun zamandır pek çok kesimden çok fazla tepki almasına rağmen bir türlü ekranlardan kaldırılmayan evlilik programları, bugün yayınlanan kanun hükmünde kararname ile yasaklandı. KHK yayınlanmasının ardından sosyal medyada neredeyse her kesimin bu KHK'yı memnuniyetle karşıladığı gözlemlendi. 

İşte söz konusu KHK:
6112 sayılı Kanunun 8 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "koruyucu sembol kullanılmadan" ibaresi "koruyucu sembol kullanılsa dahi" şeklinde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275