Germencik Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileriyle beraber yürütülen “Germencik Kendi Parkını Kendi Seçiyor” projesinin birincisi ‘15 Temmuz Demokrasi Parkı’ tasarımı ile Sefer Çon oldu.

Çocuk ve genç nüfusun baskın olduğu bu alanda, yapılan anketler ve saha çalışmaları sonucunda vatandaşların böyle bir ihtiyacı tespit edildi. Germencik’in Yeni Mahalle mevkiinde yer alacak projede; meydan, oturma alanları, spor alanı, gösteri alanı, çocuk oyun alanı ve basketbol sahası yer alıyor.

Germencik’in çalışkan Başkanı Akın; “Germencik’e yeni bir yaşam alanı kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimizde hemşerilerimizin ihtiyaçlarına öncelik veriyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Sefer Çon’un tasarladığı ve hocalarımız Yrd. Doç. Dr. Tendü Hilal Göktuğ ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akpınar’ın kontrolünde yürütülen ‘15 Temmuz Demokrasi Parkı’ projesine yapmış oldukları katkılar için kendilerine teşekkür ediyorum ve bu ortak çalışmanın Germencik halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kaynak: iha