banner277
banner264

Tire Vergi Dairesi çalışanları eylemde

Tire Dairesi’nde görevli Büro Memur Sen üyeleri, 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili eyleme başladı. Vergi Dairesi önünde bir araya gelen çalışanlar eylemin ardından basın açıklaması yaptı.

banner288
Tire Vergi Dairesi çalışanları eylemde
banner291

Tire Vergi Dairesi’nde çalışan Büro Memur Sen üyeleri, 3600 ek gösterge düzenlemesinin içeriğinde sıkıntılar olduğu gerekçesiyle eyleme başladı. Dün mesai bitiminin ardından “3600 saniye iş yerini terk etme” eylemi yapan Tire Vergi Dairesi çalışanları, 3600 saniyenin sonunda Vergi Dairesi önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının öncesinde konuşan Büro Memur Sen Temsilcisi Bilal Düzdemir, yeni düzenlemenin meclise gelinceye kadar eylemlerin deva edeceğini hatırlattı. Düzdemir’in konuşmasının ardından basın açıklamasına geçildi. Sendika adına açıklamayı Tire Vergi Dairesi çalışanlarından Elvan Bedir Yaptı. İşte Tire Vergi Dairesi’nin Büro Memur Sen üyelerinin yaptığı o açıklama;

“6. Dönem Toplu Sözleşmede imza altına aldığımız "3600 Ek Gösterge ve Ek Göstergelerin Yeniden Düzenlenmesi" konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile iki genel toplantı, bir de Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu Komisyon Toplantısı yapıldı. Bu toplantılarda sendikamızın görüşleri (Genel İdare Hizmetler Sınıfı'nda 1.Dereceye ulaşan herkesin 3600, Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nın 3000 ek göstergeye kavuşması) hükümete açık ve net bir şekilde ifade edildi. "Ek Gösterge Düzenlemesi" kamuoyu ile ilk paylaşıldığında kapsam bakımından dar ve içeriği yetersizdi. Konfederasyonumuz Memur-Sen ve sendikamız Büro Memur-Sen'in girişimleri neticesinde kapsamı genişletildi ancak içerikte halen sıkıntılar mevcuttur. Tüm Kamu Görevlilerine 600 puan Ek Gösterge verilmesi ilk bakışta adil bir yaklaşım gibi görünse de; Kamuoyunda dört meslek grubu olarak adlandırılan grupta önlisans ve lisans mezunları 3600 ek gösterge alırken (yaklaşık 1400 TL artışa), Büro Hizmet Kolunda mali, adli, idari vb. devletin ana hizmetlerinin sorumluluğunu üstlenen kamu görevlilerinin lisans mezunlarını 2800 ek göstergede (yaklaşık 120 TL artışa), şube müdürleri vb. idarecilerin 3000 ek göstergede (yaklaşık 160 TL artışa) baraj altında bırakılmaları tam bir fiyaskodur ve asla kabul edilemez. Hatanın neresinden dönülürse kârdır. Adalet anlayışından yoksun bu düzenleme TBMM'de düzeltilmelidir. Bu düzenlemedeki eksiklikler ve adaletsizlikler düzeltilene kadar mücadelemiz ve eylemlerimiz devam edecektir. 19. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi'nin 3. Maddesinde kamuoyuna deklare ettiğimiz "Ek gösterge çalışmalarında hizmet kolumuz kapsamındaki kurumlarda görevli personelimizi dışlayan, ayrımcılık yapan hiçbir teklif kabul edilmeyecektir" irademizi tüm benliğimizle koruduğumuzu bir kez daha deklere ediyoruz. Hakkı ve hakikati savunmaktan bir adım geri durmayacağız. Bu süreçte hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerinden aldığımız güçle mücadelemize aynı kararlılıkla devam edeceğimizi ifade ediyor, düzenlemeyi bu haliyle kabul etmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
asi
asi - 4 ay Önce

para yetmiyor mu hayırdır asgariler işşizler ne yapsın

SIRADAKİ HABER

banner276