banner277
banner264

Terör saldırısından yaralı kurtulan askerimiz Tire'ye döndü

Geçtiğimiz günlerde, Bingöl- Muş karayolu üzerinde, otobüslerle nakil yapılan silahsız haldeki askeri konvoya, PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen haince saldırıda 10 askerimiz şehit olmuş, yaklaşık 70 civarında...

banner288
Terör saldırısından yaralı kurtulan askerimiz Tire'ye döndü
banner291

Geçtiğimiz günlerde, Bingöl- Muş karayolu üzerinde, otobüslerle nakil yapılan silahsız haldeki askeri konvoya, PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen haince saldırıda 10 askerimiz şehit olmuş, yaklaşık 70 civarında askerimiz de yaralanmıştı.

Kamuran KIZILBOĞA / Büyük Tire Gazetesi

Geçtiğimiz günlerde, Bingöl- Muş karayolu üzerinde, otobüslerle nakil yapılan silahsız haldeki askeri konvoya,  PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen haince saldırıda 10 askerimiz şehit olmuş, yaklaşık 70 civarında askerimiz de yaralanmıştı. Saldırı sonrasında başta Bingöl, Diyarbakır ve Elazığ olmak üzere bölgedeki önemli askeri ve sivil hastanelerde tedavi altına alınan askerlerden üçünün bölgemizden giden gençler olduğu ve önceki gece itibarı ile Tire ve Kiraz’daki ailelerinin yanına döndükleri öğrenildi. Askerlerden İbrahim Adıbelli’nin Tire’nin bir köyünden olduğu, Ender Avcı ile Talip Çelik’in ise Kiraz ilçesinden olduğu ve sıkı güvenlik tedbirleri içerisinde ambulansla ailelerine teslim edildikleri öğrenildi. Gece yarısı ailelerine teslim edilen yaralı askerlerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Aileler, çocuklarına sağ salim kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. Çocuklarına doya doya sarılan ve göz yaşları içerisinde öpüp koklayan anne ve babalar, oğullarını karşılarında sağ bir şekilde görmekten dolayı Allah’a şükrettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276