banner277
banner264

 Munis Armağan kimdir?

Araştırmacı Yazar Ahmet Munis Armağan bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki Ahmet Munis Armağan kimdir? Detaylar haberimizde.

banner288
 Munis Armağan kimdir?
banner291

Hayatını eğitim ve tarih araştırmalarına adayan Armağan’ın ölüm haberi Tire’de üzüntüyle karşılandı. Kariyeri boyunca birbirinden önemli çalışmaların altına imzası bulunan Munis Armağan bu güne kadar 60’tan fazla kitap yazdı.

Munis Armağan, 1943 yılında Tire’de dünyaya gelerek ilk ve orta öğrenimini Tire’de tamamladıktan sonra Ortaklar Öğretmen Okulu’nu ve ardından Necati Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümünü bitirdi. 27 yıllık öğretmenlik yaşamının ardından, 1994 yılında emekli oldu. Eğitim hizmetlerinin yanı sıra tarihi konulardaki bilimsel araştırmaları ile de dikkati çeken A.Munis Armağan, özellikle bilinmeyen ya da yeterli çalışmaların yapılamadığı tarihi konularda önemli eserlere imza attı.  Kitapları, akademik kurum ve çevreler ile aydın kesimler arasında büyük ilgi gördü, kaynak gösterildi. A. Munis Armağan’ın çalışmaları yabancı üniversiteler tarafından da ilgi ile takip edildi. Tire ve Küçük Menderes Bölgesi tarihi ile ilgili yayımlamış olduğu yaklaşık 60 adet araştırma kitabı ile yerel tarihçilik alanında oldukça büyük bir başarıya imza atmıştır.  2013 yılında Tire Kültür Sanat Çevre ve Turizm Derneği tarafından "Daimi Onursal Başkan" seçilen A. Munis Armağan, aynı zamanda ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu üyesidir.  Yazar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274