banner264

İftar sofraları bu yıl da kurulacak

Ramazan ayı Tire’de bu yıl da dayanışma içince geçecek. Tire Belediyesi geleneksel hale getirdiği iftar sofralarına bu yıl da devam edecek.

banner288
İftar sofraları bu yıl da kurulacak
banner291

2019 yılından bu yana sadece pandemi döneminde ara verilen iftar sofraları, bu yılda her gün bir mahalle de kurulacak. Tire Belediyesi ve hayırsever Tirelilerin yardımlarıyla yapılacak olan organizasyonda yemekler Tire Belediyesi aşevinde hazırlanacak. Her gün yaklaşık 1500 kişilik yemeğin hazırlanacağı aşevinde yemekler sıcak servisle mahallelerde kurulan iftar sofralarına götürülecek.

HER GÜN BİR MAHALLE

Tire Belediyesi iftar sofralarını tek nokta yerine her gün ayrı bir mahalle de kurarak hizmeti vatandaşların ayağına götürecek. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın da bizzat katıldığı iftar sofraları bu yıl da bereketli geçecek. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “ Ramazan ayının manevi ikliminde geleneksel hale getirdiğimiz iftar sofralarımıza bu yılda devam edeceğiz. 2019 yılından bu yana Sadece pandemi döneminde ara verdiğimiz iftar sofralarımız bu yıl yine her gün bir mahallede kurulacak. Tire Belediyesi ve Tireli hayırsever insanlarımızın katkıları ile her gün bir mahallede aynı sofrada sizlerle buluşacağız.  Paylaşmanın bereketinin yaşanacağı sofralara katkıda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız belediyemize müracaat ederek iftarlık iaşe bağışı yapabilirler. Şimdiden Ramazan ayımız mübarek olsun.  Allah tutacağımız oruçları ve yapacağımız ibadetleri kabul etsin.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Kurt
Fatma Kurt - 2 ay Önce

İftar yapılacak mahalleyi hoparlörden duyursanız iştirak edelim olup bittikten sonra görûyoruz

SIRADAKİ HABER

banner275