banner264

Gökçen Efe’li öğrenciler Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı

Gökçen Efe İlkokulu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü, her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku içinde kutladı. Okula evcil hayvanlarıyla gelen öğrenciler, gün boyu çeşitli etkinliklere katıldı.

banner288
Gökçen Efe’li öğrenciler Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı
banner291

Tire’de eğitim veren Gökçen Efe İlkokulu, geleneksel hale getirdiği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliğine bir yenisini daha ekledi. Önceki gün okul bahçesinde düzenlenen etkinlik birbirinden renkli anlara sahne oldu. Evcil hayvanlarla okula gelen öğrenciler eğlenceli etkinliklerle hayvanları yakından tanıdı. Gün boyu hayvanlar ile ilgili şarkıların çalındığı okul bahçesi şenlik alanlarını aratmadı.

Okulda düzenlenen etkinliklerle ilgili konuşan Anasınıfı Öğretmeni Sevcan Akdeniz;

“Okulumuzda yaptığımız etkinliklerin farklı bir ruhu olduğuna inanıyoruz. Bunun en büyük sebebi ailelerin eğitim süreçlerine isteyerek ve severek katılması, katkıları ile eğitim-öğretim ortamlarının zenginleşmesi, ailesini etkinliklerde gören çocukların özgüven ve sorumluluk bilincinin artması diye düşünüyoruz. Bununla birlikte eğitimde etkililiğin ve kalıcılığın arttılabilmesi için farklı yaklaşımları kullanarak çocukların bir çok gelişim alanının desteklenmesine ortam hazırlarız. Örneğin Montessori (çocuk merkezli eğitim, özgür ortamlar hazırlama), Reggio Emilia  (çocuğun araştırıp, keşfedeceği, tecrübe edeceği bir ortam sunma), High Scope (çocukların sorumluluk alma bilinci), Waldrof (çocukların akıl, kalp ve ruhlarını kullanarak etkinliklere katılması), Head Start (aile katılımlarının çok önemli olması) gibi. Eğitim bir ekip işidir. Ekipteki herkesin görevini gönülden, isteyerek ve severek yapması eğitimin seviyesinin yükselmesinde en büyük etkendir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275