banner277
banner264

Bayındır-Tire arasına Eshot seferi istiyorlar

Tire’de yaşayıp komşu ilçe Bayındır’da çalışanlarla, Bayındır’da yaşayıp Tire’de çalışan vatandaşlar, iki ilçe arasına ESHOT seferi konulmasını talep etti.

banner288
Bayındır-Tire arasına Eshot seferi istiyorlar
banner291

İşleri gereği her gün Tire’den Bayındır’a, Bayındır’dan da Tire’ye gelmek durumunda olan çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişi, iki ilçe arasına mesai saatleri dikkate alınmak kaydıyla gidiş dönüş günde 2 ESHOT seferi konulmasını talep etti. 150 imzayla Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran vatandaşlar, ulaşımda ciddi sorunlar yaşadıklarını dile getirdi. Çalışanlar tarafından hazırlanan o dilekçede şu ifadelere yer verildi;

“Bizler Tire’de ikamet edip Bayındır’da çeşitli işyerlerinde çalışan veya tam tersi Bayındır’da ikamet edip Tire’de çalışanlar olarak her gün ulaşım konusunda sıkıntılar yaşamaktayız. İlçeler arasında ulaşım iki yönlü olarak sadece Tire-Bayındır minibüsleri vasıtasıyla yapılmakta olup kullanılan araçlar yetersiz kalmaktadır.

Bu yüzden biz çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Tire ile Bayındır ilçeleri arasına en az günde 2 kez 1 gidiş bir dönüş olmak üzere mesai saatleri dikkate alınmak kaydıyla karşılıklı olarak ESHOT seferi koyulmasını talep etmekteyiz. Mağduriyetimizin giderilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276