banner277
banner264

Gürsüt, Lider Süt Ürünleri Markası seçildi

2. Türkiye Lider Marka Ödülleri’nde, Lider Süt Ürünleri Markası seçilen Gürsüt’ün ödülünü Genel Müdür Mümin Ünlügil teslim aldı.

banner288

Ercan ÇELİK

Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki entegre tesiste faaliyet gösteren Gürsüt, Lider Süt Ürünleri Markası seçildi. Ödül töreni, Özge Ulusoy ve Emre Kınay’ın sunumuyla Hande Yener ve Serdar Ortaç konserleriyle Hilton Bomonti’de gerçekleştirildi. Törende ödülü Gürsüt adına Genel Müdür Mümin Ünlügil aldı.

Ödül töreni sonrası açıklama yapan Genel Müdür Ünlügil, “Azim ve inançla kaliteden ödün vermeden ilerlemenin başarısını yakalayan Gürsüt 1980’ li yıllarda fikri olarak kuruluşunun temellerini atmıştır, 1992 yılından itibaren hedef pazarda yer edinmiştir. Üretimdeki yolculuğuna 2011 yılından itibaren "Gürsüt Anonim Şirketi” olarak devam etmektedir. Ticari yolculuğunda gerçekleştirdiği atılımlar sonucunda Gürsüt markası İzmir Tire’ de bulunan 10.000 m² kapalı alan, 5.000 m² açık alan toplamda 15.000 m² alana yayılan örnek ve öncü entegre bir tesis haline gelmenin gururunu yaşamaktadır. Günlük 500 ton süt işleme kapasitesine sahip olan Gürsüt fabrikası gelişen ve değişen dünya standartları doğrultusunda ürün yelpazesini gün geçtikçe genişletmektedir. Peynirden tereyağına uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Gürsüt 300’ü aşkın çalışanı ile ulusal ve uluslararası satış ağıyla birlikte yüksek teknolojisiyle Türkiye ekonomisi için katma değer üretmektedir. Müşteri talepleri ve beklentileri doğrultusunda ürün portföyünü sürekli geliştiren Gürsüt kalitesinden ödün vermeden başta Ortadoğu ve uzak doğu ülkeleri olmak üzere Türki Cumhuriyetleri, Afrika ve Amerika’ya ihracat yapmaktadır. Gürsüt, sektöründeki 41. yılını geride bırakırken, en modern teknolojilerle geleneksel lezzetleri sunmaktadır ve hedef pazarda lider süt ürünleri markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Sofralarımızı lezzetleriyle unutulmaz kılan Gürsüt sektördeki başarılarıyla 2021 yılının Lider Markalar Ödül Töreninde LİDER SÜT ÜRÜNLERİ MARKASI seçilmiştir.” Dedi.

Mümin Ünlügil - Gürsüt

Mümin Ünlügil - Gürsüt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275