banner264

Tire'de kurtuluş coşkusu

Tire’nin Yunan işgalinden kurtuluşuşunun 91 yıldönümü olan 4 Eylül, Tire’de coşkuyla kutlandı.

banner288
Tire'de kurtuluş coşkusu
banner291

 Tire’nin Yunan işgalinden kurtuluşuşunun 91 yıldönümü olan 4 Eylül, Tire’de coşkuyla kutlandı.

Ercan ÇELİK / HaberTire

Sabah saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk önüne çelenk konulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Tören’e Kaymakam Hüseyin Ergi, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve protokol üyeleri katıldılar. Çelenk töreninin ardından saat 10:30’da ise Hükümet Konağı önünde, kutlamalar devam etti.

Kutlama töreninde kürsüye gelen Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, özgürlüğün bir millet için ne kadar büyük değerinin olduğunu vurgulayarak, “Özgürlüğün ne anlama geldiğini, özgürlüğünü kaybeden uluslar çok daha iyi bilirler. 91 sene geçmiş ve ben biliyorum ki bu meydanlar çok daha coşkulu çok daha dolu dolu kurtuluş şenlikleri kutlanıyordu. Ama birileri bu bayramları, bu günleri unutturmaya çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Afyonda bir yetkili diyor ki; ‘Bu bayramları gözden geçirip, lüzumsuzları ayıklamak lazım.’ Sayın yetkili Türk toplumunun hiçbir lüzumsuz bayramı yoktur.  İster dini olsun ister milli olsun. Hepsi lüzumludur ve hepsinin bir hikayesi vardır. Bu bayrak dalgalandığı sürece bu bayramlar ilelebet kutlanacaktır.” dedi.

Merve Köylü ve Perihan Çaparoğlu isimli öğrenciler, günün anlam ve önemine uygun şiirlerini seslendirdiler. 

Protokol üyeleri barışın sembolü olan beyaz güvercinleri alkışlar arasında gökyüzüne saldıktan sonra meydanda bulunan vatandaşlara karanfil ve Türk Bayrağı dağıttılar. 
Tire Belediyesi Konservatuarı Halk Oyunları Ekibi’nin sergilediği oyunlar ise vatandaştan büyük alkış aldı. 


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276