banner277
banner264

Tire’de 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Tire’de coşkuyla kutlandı. Gölet’te planlanan etkinlikler, hava muhalefeti sebebiyle kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

banner288

Ercan ÇELİK

Milli mücadele destanının ilk sayfasının yazıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 tarihinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a ayak bastı. Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihi, her yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor.

19 Mayıs coşkusu Tire’de düzenlenen programla kutlandı. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk töreni yapıldı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtı önüne çelenk bırakıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk töreninin ardından, Gölet Şenlik Alanı’nda yapılması planlanan etkinlikler ise yağış sebebiyle kapalı spor salonuna taşındı.

Kapalı spor salonundaki etkinliğe Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, halk oyunu, jimnastik ve taekwondo gösterileriyle devam etti. Öğrencilerin gösterileri, izleyenlerin beğenisini topladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276