banner277
banner264

Öğrencilere ‘Kutlu Doğum’ pilavı

Tire Ersan Kirazoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hz. Muhammed'in doğumunun kutlandığı 'Kutlu Doğum Haftası' dolayısıyla bir etkinlik düzenledi

banner288
Öğrencilere ‘Kutlu Doğum’ pilavı
banner291

Dilek AYVALI


Her yıl Nisan ayının 14-20 tarihleri arasında peygamber efendimizin dünyayı teşriflerinin yıl dönüm olarak Kutlu Doğum Haftası adı altında kutlanıyor. 
Tire Ersan Kirazoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programda okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cemile Demirel tarafından, 2017 yılı Kutlu Doğum’un teması olan ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ sunumu yapıldı.
Salondaki programın ardından okul bahçesindeki pilav ikramının dağıtımı yapıldı.


Okul Müdürü İsmail Özçelik, “Peygamber efendimizin, yeryüzünü teşriflerinin 1446 yılını kutluyoruz. Hz. Peygamber, bütün insanlık için güzel ahlakın örneği. Biz de bugün okulumuzda hem bir konferans düzenledik hem de okulumuz öğrencilerine pilav dağıtımı yaptık” dedi.
Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Erkut, Eğitim-Bir-Sen Tire  Temsilcisi Levent Çiftgümüş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Mehri Nisa Ünalan, ilçedeki okulların müdürleri ile öğrenciler katıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274